Reklama

3 najlacnejšie a najrýchlejšie riešenia na horúce dni

Zdroj | Yoris Yunanda/Unsplash
Lissett Pliešovská
Zdroj | Yoris Yunanda/Unsplash
Zdroj | Yoris Yunanda/Unsplash

Opäť sa na nás valia horúčavy, predpovede avizujú jednu z najteplejších periód tohto leta, čo znamená  teploty cez 40 °C. Niekto sa vytešuje, že má pred sebou krásne slnečné dní, ktoré si užije na kúpalisku alebo pri jazere počas dovolenky.

Samozréjme, treba hlavne dodržiavať pitný režim, vyhýbať sa priamemu slnečnému žiareniu, obmedziť fyzickú aktivitu, sprchovaním schladiť telo a nezabúdať na slnečné okuliare, krémy. To všetko nám pomôže zvládať vysoké horúčavy.

Ale ako si poradiť s vysokými teplotami v prehriatych interiéroch, kde častokrát teplomer ukazuje teplotu vzduchu okolo 27 °C? Horšie sa vám dýcha, viac sa potíte, neviete sa vyspať, oddýchnuť a stávate sa podráždenejším? Riešení je niekoľko od ventilátorov, ochladzovačov vzduchu až po klimatizácie, len treba nájsť to najvhodnejšie – hlavne cenovo a rýchlo dostupné.

Obsah pokračuje pod reklamou

Vybrali sme pre vás 3 ventilátory, ktoré vás osviežia v horúcich dňoch. Zoznam je zoradený podľa abecedy.

1.

Klarstein Skyscraper 3G XJ6

Zdroj | Klarstein

Klarstein Skyscraper 3G XJ6 je štýlový vežový ventilátor. Úzka konštrukcia v štýle moderných mrakodrapov prináša chladný vzduch, aj osviežujúci vánok. Najširšie miesto konštrukcie má len 24 cm a ventilátor sa preto bez problémov zmestí do rohov izby. Elegantný dizajn dobre vynikne v kanceláriách i obývačkách, no zároveň je dostatočne neutrálny na umiestnenie do rôzne zariadených miestností.

Ventilátor poháňa vzduch tromi rýchlostnými stupňami na optimálne nastavenie prúdenia vzduchu. Zapínateľná funkcia oscilácie umožňuje natáčanie ventilátora o 180° horizontálne. To zabezpečuje nasmerovanie prúdu vzduchu po celej miestnosti. Ventilátor disponuje aj režimom prevádzky cez noc i režimom prírodného vánku. Nočný režim prevádzkuje ventilátor na najnižšej rýchlosť po dobu 30 minút, pričom postupne znižuje rýchlosť a nakoniec sa ventilátor sám vypne. Súčasťou balenia je aj diaľkové ovládanie, príkon je 50 W.

2.

Sencor SFN 4047WH

Zdroj | Sencor

Nielen v letných tropických dňoch, kedy príde vhod akákoľvek možnosť aspoň trochu vyvetrať domácnosť či kanceláriu, vám pribehne na pomoc stojanový ventilátor Sencor SFN 4047WH Jeho príkon 50 W je dostatočný na vítané osvieženie. Aby vám vzduch v miestnosti lepšie cirkuloval, môžete využiť funkciu zapnutia oscilácie. Tempo prúdenia vzduchu si prispôsobíte pomocou troch rýchlostných úrovní. Lopatky majú v priemere 40 cm. Ventilátor má hlučnosť 50 dB., umožňuje nastaviť výšku od 103 do 126 cm.

3.

Stadler Form Leo

Zdroj | Stadler Form

Stolný ventilátor Stadler Form Leo vám spríjemní horúce letné dni. Vďaka inovatívnemu 3D prúdeniu vzduchu zaručuje optimálnu distribúciu čerstvého vzduchu – to znamená, že napriek kompaktným rozmerom rozprúdi vzduch v miestnosti až do 8 metrov! Jediným tlačidlom na ventilátore si vyberiete v akom rozsahu bude chladný vzduch v miestnosti prúdiť.

Obsah pokračuje pod reklamou

Vyberať môžete z rozsahov 60°, 90° a 180°. Ďalšou možnosťou je vertikálne prúdenie v rozsahu od -5° do 85°. Ventilátor disponuje 4 nastaveniami rýchlosti, režimom Natural Breeze, moderným dizajnom a diaľkovým ovládaním. Príkon je od 1,5 do 18 W, súčasťou balenia aj i diaľkový ovládač.

TECHBOX.sk môže za predaj produktu v článku získať províziu formou affiliate programov.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.