Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

20 tipov na batériové vysávače do domácnosti nielen pod stromček

20 tipov na batériové vysávače do domácnosti nielen pod stromček
Zdroj | Bosch
Števo Porubský
20 tipov na batériové vysávače do domácnosti nielen pod stromček
Zdroj | Bosch
Zdroj | Bosch

Pokračujeme v predvianočnom seriáli plnom tipov na najzaujímavejšie produkty z najrôznejších oblastí spotrebnej elektroniky. V tomto dieli sa pozrieme na azda najviac dopytovanú tému v e-mailoch i mimo nich – batériové vysávače.

Ich boom nastal len nedávno, keď výrobcovia vysávačov prišli s dostatočne výkonnými modelmi, ktoré vydržia dlhšie ako pár minút vysávania. Samozrejme, na trhu je obrovské množstvo rôznych modelov a nie na všetky sa dá aplikovať predošlé tvrdenie.

Zdroj | Xiaomi
Obsah pokračuje pod reklamou

Práve preto som prešiel súčasné ponuky renomovaných výrobcov a vybral z nich to najzaujímavejšie čo vedia ponúknuť a čo je dostupné aktuálne na trhu. Ak teda zvažujete kúpu batériového vysávača, odporúčam si prezrieť vybrané modely.

Zároveň odporúčam si pozrieť megasúboj batériových vysávačov spred niekoľkých rokov, v ktorom sú však stále aktuálne postrehy a zistenia, ale aj súboje ako najnovší Dyson V15 vs Samsung Jet 90, Dyson V8 vs Electrolux Pure F9 alebo Electrolux Pure Q9 vs Samsung Jet 70 či dlhodobý test jedného z najlepších vysávačov tohto typu na svete. Prečo? Aby ste možno prišli na to, aké majú či nemajú batériové vysávače výhody a nevýhody oproti bežným šnúrovým vysávačom.

Zdroj | Philips

Aké sú výhody?

 • Môžete ho mať vždy poruke! Väčšina vysávačov má v balení stojan alebo držiak na stenu s nabíjačkou, takže v priebehu sekundy ho máte pripravený na vysávanie. Nepotrebujete vyťahovať žiadnu šnúru, hľadať zásuvku, nebodaj sa ešte trápiť s hľadaním kľúča na detskú poistku v elektrickej zásuvke, či neskôr hľadanie ďalšej zásuvky, lebo šnúra je akási krátka.
 • Má menšiu spotrebu ako klasický vysávač.
 • Dnes sú už modely s výbornou sacou silou, ktoré vedia vo väčšine prípadov nahradiť klasický vysávač. Všetky modely nad 200 AW sú už pomaly na úrovni bežného podlahového vysávača. Napr. Dyson Big Ball Multifloor má sací výkon 250 AW.
 • Batériový vysávač je tichší.
 • Často môže byť elegantným doplnkom modernej domácnosti, zatiaľčo klasický vysávač len veľmi ťažko.
 • Sú bezsáčkové.
Zdroj | Rowenta

Obsah pokračuje pod reklamou

Aké sú nevýhody?

 • Top modely sú veľmi drahé aj v porovnaní s top-end šnúrovými vysávačmi.
 • Lacnejšie modely majú výrazne slabší sací výkon a sú skôr len doplnkom pre klasický vysávač, bez ktorého sa nezaobídete.
 • Niektoré nevedia vysať vzduch z vákuovacích vakov na bielizeň.
 • Minimálne množstvo z batériových vysávačov má k dispozícii flexibilnú hadicu, ktorá je pre mnohých nenahraditeľná.
 • Najlacnejšie batériové vysávače sú so svojim sacím výkonom (okolo 50 AW) na úrovni mechanickej metly. Odporúčam preto si radšej priplatiť, alebo nekupovať vôbec. Vytvoríte zbytočný elektroodpad.
 • Vysávanie auta je pre mnohé veľký problém, aj pre chýbajúcu flexibilnú hadicu, keďže sú príliš veľké.
 • Viaceré nevedia stáť a tak pri opretí o stenu hrozí, že zvedavý potomok ich na seba môže veľmi ľahko zhodiť.
Zdroj | ETA

Bosch Unlimited Séria 8

Modely z najvyspelejšej série batériových vysávačov od nemeckého Boschu nájdete s najrôznejším príslušenstvom. Tohtoročným modelom kraľuje Unlimited Gen2 ProPower s cenou takmer 1 000 €! Nemusíte ale zúfať, väčšinu z funkcií tohto modelu majú aj ostatné modely Série 8 pre tento rok, ktoré sú lacnejšie. Ak aj tie sú pre vás príliš drahé, skúste sa pozrieť po minuloročnej sérii, ktorá je ešte o pár desiatok až stoviek eur lacnejšia.

Veľkou výhodou top-end modelu je až 5 000 mAh 18 V batéria na 45 minút vysávania (v najslabšom režime), ale aj celkom nový, výkonnejší a tichší motor. Naň dáva výrobca záruku 10 rokov. Nie je však jediný na svete. Zaujímavosťou je i to, že batéria je zo série Power Plus, ktorú využívajú aj všetky ostatné Bosch batériové produkty nielen v domácnosti, ale aj dielni či záhrade.

Batéria, teda vysávač, vydrží dlhšie aj vďaka automatickému nastavovaniu sacej sily podľa typu podlahy. Zvoliť je možné ale aj jeden z dvoch ďalších režimov tlačidlom na rukoväti. Samozrejmosťou je zberná nádoba a nie sáčok. Tá má 0,4 litra. Plusom je určite aj multifunkčná AllFloor High Power podlahová hubica s LED osvetlením. Ako náhrada bežného vysávača sa zíde aj pripojiteľná flexibilná hadica a množstvo rôznych hubíc rovno v balení. Hmotnosť vysávača je 3,3 kg aj s batériou, no bez trubice a ostatného príslušenstva.

Obsah pokračuje pod reklamou
Zdroj | Bosch

Nižšie modely (nájdete vo widgete Heureka nižšie) sú nielen lacnejšie, ale aj o čosi menej výkonné. Nemajú totiž najvýkonnejší motor s 86 000 otáčkami, ale „len“ motor TurboSpin s 82 000 otáčkami. Aj vďaka tomu ale vydržia dlhšie. Napríklad aj modely s 4 Ah batériou zvládnu hodinu vysávania. Rozdiely pri nižších modeloch Série 8 pre rok 2022 sú hlavne v obsahu balenia, výkonom sú identické.

Ak hľadáte od Bosch čosi dostupnejšie, odporúčam si pozrieť modely Unlimited Série 6 s výrazne nižšími cenami, najzákladnejšie modely aj hlboko pod 200 €. Sú menšie, ľahšie, ale aj o dosť menej výkonné, s čím je nutné počítať.

Dyson V15 Detect Absolute

Pre mňa osobne najlepší batériový vysávač aktuálne dostupný na trhu. Má extrémne bohaté balenie, aké neponúka nikto, neskutočnú výdrž v automatickom režime a vzhľadom na iné top-end modely aj výbornú cenu. Tá na druhej strane nie je nízka, za takéto sumy si môžete dopriať aj ten najlepší podlahový vysávač na trhu, no nebude na batérie.

Namiesto LED diód má na podlahovej hubici laser, ktorý ešte výraznejšie ukazuje nečistoty na podlahe. Má aj špeciálny piezo senzor, ktorý sníma veľkosť prachových častíc a aj podľa toho nastavuje intenzitu sania. To môže byť maximálne s výkonom 240 AW. Má tri režimy, ktoré je možné prepínať tlačidlom na tele, viditeľné na farebnom LCD displeji. Unikátny digitálny motor Hyperdymium sa otáča rýchlosťou až 125 000 otáčok za minútu.

Samozrejmosťou je nabíjacia stanica (na stenu), ale aj bezvreckový systém či jednoduché čistenie príslušenstva. Kapacita zbernej nádoby je až 0,76 litra. Na jedno nabitie vydrží 60 minút, v najslabšom režime, v automatickom je to minimálne 30 minút. Batéria je vyberateľná a dobíjateľná aj samostatne. Hmotnosť je príjemných 3 000 gramov. Na filtráciu využíva HEPA filtre.

Obsah pokračuje pod reklamou

Dyson V15 Detect Absolute kúpite dnes za menej ako 750 €.

Ak je pre vás suma za V15-tku privysoká, pozrite sa napríklad po stále výbornom modeli V8 Absolute, ktorý Dyson „updatoval“ pre rok 2022 s cenou necelých 400 €. Jeho výkon je 115 AW a na jedno nabitie má zvládnuť 40 minút vysávania.

Electrolux 800

Electrolux tento rok po odpojiteľných ručných vysávačoch ako Pure Q9 či Well 6/7/8 presedlal opäť na iný dizajn a vznikla séria 800. Pištoľový typ vysávača dnes využíva drvivá väčšina výrobcov a nie je tomu inak už ani u Electroluxu. Všetky štyri modely (Ultimate, Animal, Hygienic, Wet) zo série 800 sú pritom rovnaké, líšia sa len ich balenia.

Sací výkon výrobca udáva na celkom slušných 153 AW, čo má byť 6x viac ako mal staručký ErgoRapido z roku 2017. V porovnaní s top-end konkurenciou, ktorú máme v článku ale patrí k tým slabším. Má tri režimy sania, pričom v najslabšom vydrží 35 minút, v najsilnejšom iba 6 minút. Má ale vymeniteľnú 25,2 V batériu, takže si môžete dokúpiť ďalšiu a mať poruke ďalší zdroj energie.

Na rozdiel od mnohých konkurentov nemá držiak na stenu, ale štýlový stojan na podlahu. Top model zo série má v balení aj motorizovanú hubicu PowerPro na tvrdú podlahu. Základná hubica na všetky druhy podláh má rovnako LED svetlo v prednej časti. Má aj funkciu BrushRollClean na rýchle vyčistenie kefy nohou. Výhodou je aj teleskopická tyč, čo sa hodí najmä pre menších ľudí či deti.

Zdroj | Electrolux

Vysávač má hmotnosť 2,88 kg, má dva umývateľné filtre priamo pri zbernej nádobe. Jej objem ale výrobca neudáva. Všetky 4 modely zo série sa líšia iba obsahom balenia. Top model má najbohatšie balenie, vrátane spomínanej hubice na tvrdé podlahy, model Wet má zas špeciálny nadstavec na mopovanie, model Hygienic má zas špeciálnu UV hubicu na postele a sedačky.

Obsah pokračuje pod reklamou

Electrolux 800 kúpite s cenou od 300 €, top model nájdete v e-shopoch za necelých 540 €.

Ak by ste chceli od Electroluxu čosi dostupnejšie, na trhu je stále celkom vydarený model Electrolux Pure Q9 (Pure Q9.1) s cenami od 229 €.

ETA Sonar Aqua Plus 3232 90000 

ETA tento rok prekvapila novou sériou Sonar, v ktorej top model s cenou hlboko pod 300 € ponúka funkcie ako dvoj či trojnásobne drahšie modely z dnešného výberu. Novinka využíva digitálny elektromotor, ktorý produkuje sací výkon ale len na úrovni 125 AW. Na motor však výrobca poskytuje záruku 10 rokov. Zaujímavosťou cenovo dostupného modelu je aj snímač znečistenia, podľa čoho v automatickom režime nastavuje intenzitu sania. Na výber je ale 6 ďalších nastavení intenzity sania.

Ako jeden z mála modelov má kĺbovú trubicu, takže aj bez dodatočného príslušenstva dokáže vôjsť hlbšie pod nábytok. Motorizovaná hubica má aj LED diódy pre lepšiu viditeľnosť nečistôt na podlahe. Čerešničkou je špeciálna hubica na umývanie tvrdých podláh, s ktorou je možné aj vysávať.

Zberná nádoba má 0,5 litra, nad ňou sú dva filtre HEPA. 25,2 V batéria s neznámou kapacitou má zvládnuť 25 minút upratovania. Žiaľ, ide o vysávanie v najnižšom výkonovom stupni, takže v najvyššom to bude iba niekoľko minút. V balení je niekoľko nadstavcov, ale aj stojan na stenu. Hmotnosť vysávača výrobca udáva na 3 000 gramov.

Zdroj | ETA

Momentálne je možné ETA Sonar Aqua Plus 3232 90000 kúpiť za menej ako 250 €.

Obsah pokračuje pod reklamou

Ak je ale ETA Sonar Aqua Plus 3232 stále drahý, pozrieť sa môžete na prakticky identický model ETA Sonar 2232 90000, ktorý nemá mopovaciu hubicu, inak ide o rovnaké batériové vysávače.

Kärcher VC 6 Cordless ourFamily

Nemecký Kärcher už nejaký ten piatok vyrába, alebo si necháva vyrábať, batériové produkty nielen do dielne či záhrady, ale aj do domácnosti. Najnovším prírastkom z oblasti vysávačov je model VC 6, ktorý je v predaji našťastie aj v bielej, nielen v známej dielenskej žltej Kärcher farbe.

Kärcher VC 6 Cordless ourFamily ponúka 250 W elektromotor s neznámym sacím výkonom. O chod sa stará 2,5 Ah 25,2 V batéria akú Kärcher využíva v mnohých iných batériových produktoch. Ak teda už nejaký ten Kärcher na batérie máte, využiť batériu môžete aj z neho. Na jedno nabitie má zvládnuť 50 minút upratovania, samozrejme, v najnižšom výkonovom stupni.

Poteší určite aj LED osvetlenie na motorizovanej podlahovej hubici, ale aj možnosť „zaseknutia“ tlačidla ON/OFF, aby ho nebolo nutné neustále držať. Zberná nádoba má mať až 0,8 litra. O čistý vzduch sa stará HEPA filter. Hmotnosť vysávača (bez príslušenstva) je 2,6 kg. V balení je okrem troch hubíc aj nástenný držiak s nabíjaním a, samozrejme, pripojiteľná tyč.

Zdroj | Karcher

Tohtoročnú novinku kúpite za menej ako 300 €, za biely model si ale pripravte minimálne o 50 € viac.

Obsah pokračuje pod reklamou

Miele Triflex HX2

Nemecký Miele tento rok prišiel s inovovanou sériou Triflex HX2, ktorá prináša mierne odlišný dizajn, no hlavne výkonnejší digitálny motor Digital Efficiency Motor s výkonom 272 W. Sací výkon ale výrobca neudáva. V sérii sú 4 modely, najdostupnejší začína na sume takmer 650 €, najvybavenejší model presahuje cenu 1 000 €. Rozdiel je, ako u drvivej väčšiny vysávačov, v balení. Kým najdostupnejší model má iba jednu 2,5 Ah batériu, top verzia má v balení napríklad dve. Zaujímavé je, že Miele využíva domáce batérie od spoločnosti VARTA. Inou zaujímavosťou je Made in Germany, čo nemá žiadny iný konkurent.

Inou zaujímavosťou je dizajn. Okrem ručného vysávača je z Miele Triflex HX2 možné spraviť dva rôzne tyčové vysávača, niečo ako kedysi ponúkal Electrolux Pure F9, kedy ťažisko vysávača pri dlhodobom vysávaní podlahy je možné presunúť nižšie k podlahe pre pohodlnejšie a menej náročné vysávanie „z ruky“. Vysávač, telo, má hmotnosť 3,64 kg, čo nie je málo. Na úpravu sacieho výkonu slúži posuvník na tele, no vysávač si ho vie nastaviť aj sám podľa typu podlahy. Na jedno nabitie má batéria zvládnuť 60 minút vysávania, samozrejme, v najslabšom režime.

Objem zbernej nádoby je len 0,5 litra, má funkciu Twist2open. Vzduch filtruje HEPA AirClean Lifetime filter schopný filtrovať 99,999 % nečistôt. Najdostupnejší model HX2 má v balení 4 hubice, vrátane motorizovanej Multi Floor XXL SEB 430, Performance verzia má navyše ešte aj hubicu Electro Compact SEB 23. Miele Triflex HX2 Cat&Dog a Miele Triflex HX2 Pro majú ako motorizovanú hubicu Multi Floor XXL SEB 435 s LED svetlom vpredu. Pro verzia má navyše aj dve batérie.

Zdroj | Miele

Miele HX2 kúpite s cenou od necelých 650 €. Top verzia stojí takmer 1 000 € a radí sa medzi tri najdrahšie vysávače tohto typu na trhu.

Aj Miele má čosi dostupnejšie ako top-end modely. Stále môžete staviť na staršiu sériu Miele Triflex HX1. Má ale slabší motor. Ceny však štartujú na cca 400 €.

Philips Series 9000 AquaTrio

Obsah pokračuje pod reklamou

„Vysáva, vytiera a sám sa vyčistí, hovorí o úplne novom modeli samotný výrobca. Samozrejme, marketing rád preháňa a nebude všetko také ružové, ale novinka vyzerá veľmi zaujímavo. Lacné to ale nebude. Unikátnosťou novinky je dvojitá konštrukcia, ktorú využívate podľa toho, či chcete iba vysávať, alebo aj mopovať podlahu. Motorová časť je totiž odoberateľná a pripojiteľná na obe súčasti. Masívnejšia časť je na mopovanie, pričom hubica AquaSpin súčasne vysáva a vytiera podlahy. AquaSpin má odstraňovať prach, nečistoty, ale aj 99,9 % baktérií. Plusom sú určite dva motorizované valce, ktoré sú schopné zachytávať nečistoty aj prie ťahaní späť. Všetky ostatné vysávače, ktoré majú jeden valec to nevedia.

Valce z mikrovlákna podľa Philipsu nepotrebujú umývanie po použití vďaka tomu, že rotujú veľmi vysokou rýchlosťou (4 500 ot./min.). Pri takej rýchlosti sa vraj nečistoty priamo zametajú do prístroja, pričom kefy majú ostať čisté. Po dokončení sa ale valce v dockovacej stanici ešte sami vyčistia. Aj tak je ich nutné meniť každého pol roka. Na umývanie sa používa špeciálny čistiaci prostriedok. Z jednej nádoby steká na rotujúce valce, do druhej nádoby sa zbiera špinavá voda. Nastaviť je možné dva režimy mopovania.

Zdroj | Philips

Vysávačová časť zas disponuje hubicou s LED diódami pre pohodlnejšie vysávanie. Na jedno nabitie zvládne Philips Series 9000 AquaTrio vysávať 45 minút, samozrejme, v najslabšom režime. V prípade mopovania je to 25 minút. Všetky funkcie je možné ovládať cez tlačidlá na vysávači a LCD displej.

Lacné to ale nebude, za takto vybavený vysávač si musíte pripraviť takmer 900 €. A navyše aj pomerne dosť miesta, keďže má vcelku masívnu dockovaciu stanicu.

Takmer 900 € nie je za vysávač málo, a tak od Philipsu môžem odporučiť ešte cenovo dostupnejší model Philips 7000 Series 2 v 1 s 25,2 V batériou, pomerne slušným výkonom a nízkou hmotnosťou za menej ako 400 €.

Rowenta X-Force Flex 15.60 Aqua Auto 4v1

Rowenta tento rok prekvapila novým výkonným modelom X-Force Flex 15.60 s novým motorom schopným vytvoriť sací výkon veľmi slušných 230 AW. Celkom nová je aj 32,4 V batéria, práve vďaka ktorej dosahuje vysávač veľmi dobrý sací výkon. Vo výsledku má batéria v najnižšom stupni vysávania zvládnuť živiť vysávač až 1 hodinu a 20 minút.

Obsah pokračuje pod reklamou

Novinka má zároveň automatické nastavenie výkonu podľa typu podlahy. Plusom je určite aj hlavná hlavica s dvomi LED svetlami pre zvýraznenie nečistôt na podlahe. V sérii X-Force Flex 15.60 má Rowenta dva modely – Aqua a Animal. Rozdiel medzi nimi je opäť iba v obsahu balenia. Model Aqua je drahší a má v balení aj špeciálnu hubicu na mopovanie podlahy.

Rowenta je známa aj svojimi „zlomenými“ trubicami. Vďaka zabudovanému kĺbu v strede je vysávač vždy pripravený na hlbšie povysávanie pod nábytkom. Niektoré značky to riešia samostatným kĺbom, mnohé to ale neriešia vôbec a očakávajú, že si používateľ ľahne na zem, aby podlahu pod nábytkom povysával.

Zdroj | Rowenta

Nečistoty sa zbierajú až do 0,9-litrovej zbernej nádoby. Je plne umývateľná, a to aj s filtrami. Hmotnosť je 3,2 kg. Už aj model Animal má pomerne bohaté balenie – základná motorizovaná hubica, turbo hubica, štrbinová hubica, kefa na pohovku, Mini Flex hadica, filtre a stojan na podlahu. Zaujímavosťou je, že počas prípadnej opravy Rowenta poskytne bezodplatne náhradný vysávač.

Novinku je možné aktuálne kúpiť s cenou pod 600 €, čo je vzhľadom na výbavu a výkon veľmi dobrá cena.

Samozrejme, aj od Rowenty je ale možné kúpiť lacnejší model. Napríklad model Rowenta X-FORCE Flex 8.60 Animal s 22 V batériou a 185 W motorom, ktorý ale ponúka výrazne nižší sací výkon ako v prípade vyššie spomínaného modelu. Stojí však menej ako 200 €.

Samsung BESPOKE Jet Pet

Jednoznačne najvýkonnejší, ale hlavne najštýlovejší batériový vysávač výrobcu z Južnej Kórei. Hoci nemá najvyšší výkon spomedzi konkurentov, má určite najzaujímavejší dizajn, ktorým sa pokojne môžete chváliť už pri vstupe do domu či bytu. Tohtoročná novinka má nový motor HexaJet so sacím výkonom 210 AW. Celkom nová je aj základná stanica, ktorá je zároveň druhým vysávačom, ktorý vysaje všetko z vnútra batériového vysávača do sáčku. Ten stačí potom raz za čas vyhodiť.

Výrobca tvrdí, že novinka dokáže filtrovať 99,999 % všetkých nečistôt s certifikáciou Allergy UK Seal of Approval BAF. Nový motor má byť o takmer polovicu ľahší ako u predchodcu. Aj vďaka tomu je výsledná hmotnosť novinky slušných 2,7 kg. Pozitívom je aj teleskopická trubica pre rôzne vysokých používateľov.

Obsah pokračuje pod reklamou

25,2 V batéria s kapacitou 2,5 Ah (dostupných 2,2 Ah) má zvládnuť 60 minút vysávania pri najnižšom stupni. Tých má vysávač štyri. Zberná nádoba má objem 0,5 litra a je plne umývateľná, vrátane hlavného filtra. Aj napriek vcelku vysokej cene nemá hlavná hubica Jet Dual Brush LED svetlo, a nemá ho ani druhá Slim Action Brush pre tvrdé podlahy. K vysávaču je možné dokúpiť množstvo príslušenstva, vrátane mopovacej hubice.

Zdroj | Samsung

U nás je BESPOKE Jet v predaji iba v bielej, no ako môžete vidieť na obrázku, existuje viacero farebných kombinácií. Cena je 859 €, no vo viacerých e-shopoch novinku kúpite za necelých 700 €, pričom aktuálne je ešte dostupný cashback vo výške 200 €. Vo výsledku vás tak môže stáť takmer 900-eurový vysávač iba 500 €.

Ak je to však stále veľa, môžete siahnuť aj po staršom modeli Jet 60 Turbo, ktorý dnes kúpite za menej ako 200 €.

Xiaomi Vacuum Cleaner G11

Aj Xiaomi Vacuum Cleaner G11 je tohtoročný model batériového vysávača. Aj vzhľadom na cenu je ale o čosi slabšie vybavený oproti väčšine top-end konkurentov. Elektromotor vo vnútri má dokážať vytvoriť saciu silu s výkonom 185 AW, čo je ale takmer o štvrtinu viac ako u predošlého modelu G10. Na jedno nabitie v najslabšom režime dokáže vymeniteľná 22,2 V batéria vydržať 60 minút.

Cena sa odrazila napríklad aj na tom, že na hlavnej podlahovej hubici nenájdete LED svetlo. Má ale integrované nože, ktoré zabraňujú tomu, aby sa na rotujúcom valci zamotávali vlasy a nitky. V tele je aj špeciálny infra snímač, ktorý deteguje množstvo nasávaných nečistôt a podľa toho vie vysávač upravovať sací výkon. Zaujímavosťou je aj to, že rukoväť je vybavená špeciálnym zariadením, ktoré neutralizuje statickú elektrinu vo vysávači a zabraňuje tak zachytávaniu prachu a eliminuje iskrenie.

Vysávač má aj elektrický zámok spustenia, vďaka čomu nie je nutné neustále držať tzv. trigger prstom, ale sa vie uzamknúť. Filtre vo vnútri majú byť schopné odfiltrovať 99,5 % všetkých nečistôt. V balení sú 4 rôzne hubice – motorizovaná hubica na podlahu, na čalúnenie, hubica s malou kefou a štrbinová hubica, ale aj stojan na stenu s držiakom všetkých hubíc. Objem zbernej nádoby je len 0,3 litra. Hmotnosť je však len 1,6 kg, otázne je, či ide o hmotnosť s batériou, alebo bez.

Obsah pokračuje pod reklamou
Zdroj | Xiaomi

Novinka je aktuálne v predaji s cenou čosi vyše 300 €.

Xiaomi má aj batériový vysávač Xiaomi Truclean W10 Ultra Wet Dry Vacuum, no ten má od bežných batériových vysávačov veľmi ďaleko. Je síce na batérie, ale hmotnosť takmer 12 kg z neho robí stroj z úplne inej kategórie, a to aj tej cenovej.

Ak teda hľadáte od Xiaomi čosi dostupnejšie, odporúčam napríklad predchodcu G11-tky, model G10 alebo G9 so stále slušným sacím výkonom.

Toto, samozrejme, nie sú všetky batériové vysávače na trhu. Je ich možno aj 10x viac, no nie je možné ich popísať všetky. V zozname sú modely, ktoré majú povedať, hoci nie všetky sú plnohodnotnou náhradou za klasický vysávač.