12 bánk na Slovensku, ktoré podporujú Apple Pay

Funkcia Apple Pay, čiže platenie kartou cez iPhone, iPad alebo Apple Watch je v zahraničí bežným štandardom takmer pre všetky banky. Na Slovensku sa zoznam podporovaných bánk postupne rozširuje. Ktoré to sú?

Služba bola spoločnosťou Apple oznámená pred viac ako 5 rokmi. Na Slovensku bola spustená po prvýkrát až minulý rok v lete a aj to len pre niektoré banky. Postupne sa však rozširovala a dnes je oficiálne dostupná pre 12 bánk a ďalšie platobné systémy.

Pozrite siČo je to Apple Pay, ako službu nastaviť a ako pomocou nej platiť?

Tatra banka

Jednou z prvých bánk, ktorá službu Apple Pay na Slovensku podporovala, bola práve Tatra banka. Tatra banka podporuje Apple Pay na kartách Visa Electron, štandardných a zlatých kreditných kartách Visa a súkromných kreditných kartách Visa Platinum.

mBank

K prvej vlne bánk, ktoré podporujú Apple Pay, patrila aj mBank. Táto banka podporuje Apple Pay na všetkých debetných aj kreditných kartách vydaných mBank, s výnimkou mNálepky.

ZDROJ | mBank

Slovenská sporiteľňa

Zo slovenských bánk nechýbala s podporou Apple Pay ani Slovenská sporiteľňa, ktorá podporuje všetky debetné karty Mastercard, Maestro alebo VISA vydané Slovenskou sporiteľňou.

ZDROJ | Slovenská sporiteľňa

J&T Banka

Rovnako ako Tatra banka, mBank či Slovenská sporiteľňa, aj J&T Banka spustila svoju podporu v rámci prvej vlny spustenia Apple Pay na Slovensku. Táto banka podporuje Apple Pay pre karty Mastercard.

ZDROJ | J&T

Pozrite siApple Pay vs Google Pay? Rozdiely takmer nie sú!

365.bank

Krátko po spustení Apple Pay na Slovensku, ponúkla podporu pre túto službu aj obľúbená virtuálna banka 365.bank. Táto banka podporuje tiež platobné systémy Garmin Pay a Fitbit Pay.

ZDROJ | 365.bank

Poštová Banka

Spolu s 365.bank sa spustila aj podpora Apple Pay pre Poštovú Banku, ktorá 365.bank vlastní. Podporované sú debetné karty od tejto banky.

ZDROJ | Poštová Banka

Fio Banka

Na jeseň minulého roku sa pridala ďalšia banka, ktorá Apple Pay začala podporovať. Ide o Fio Banku, ktorá podporuje Apple Pay na debetných kartách Mastercard alebo Maestro.

ZDROJ | Fio banka

UniCredit Bank

Spolu s Fio Bankou na jeseň pribudla podpora aj pre UniCredit Bank. Z podporovaných kariet nechýbajú všetky debetné a kreditné Mastercard, Maestro a VISA karty vydané v UniCredit Bank okrem VISA Electron.

ZDROJ | UniCredit Bank

Prima Banka

Zoznam bánk podporujúcich Apple Pay sa v minulom roku rozšíril na Prima Banku, ktorá napríklad ponúka bonus v podobe cash backu pri platbách realizovaných cez Apple Pay.

ZDROJ | Prima Banka

VÚB

V decembri 2019 sa dočkali aj klienti VÚB banky, ktorým bola služba Apple Pay sprístupnená. Momentálne je možné pridať do služby Apple Pay v rámci VÚB banky všetky debetné karty s logom Visa.

Pozrite siAko platiť s Apple Pay vo VÚB banke?

OTP Banka

Tento rok spustila podporu pre Apple Pay OTP Banka. Podpora platí žiaľ iba pre karty Maestro alebo Mastercard. Karty VISA, zatiaľ nie je možné pridať do Apple Pay v OTP Banke.

ZDROJ | OTP Banka

ČSOB

Posledná banka, ktorá službu Apple Pay na Slovensku podporuje, je ČSOB banka, ktorá pridala podporu len pred pár týždňami. Nevýhodou však je, že zatiaľ banka podporuje iba Mastercard karty.

Zahraničné platobné systémy a banky

Okrem bežných bánk, funkciu Apple Pay podporujú na Slovensku aj zahraničné platobné systémy či virtuálne banky ako napríklad Boon., Edenred, Monese, N26, TransferWise, iCard či Revolut. Nechýba tiež podpora pre Bank of America.

ZDROJ | Edenred

 

Komentáre k článku