Reklama

Ako platiť s Apple Pay vo VÚB banke?

TECHBOX

Ak si v tomto predvianočnom zhone doma zabudnete peňaženku aj s platobnou kartou, ťažkú hlavu si z toho robiť nemusíte. Aj vo VÚB banke môžete vďaka Apple Pay platiť takmer kdekoľvek s vaším smartfónom alebo hodinkami. Ako si Apple Pay aktivovať a ako funguje v praxi?

Platba pomocou Apple Pay je natoľko pohodlná, rýchla a bezpečná, že platobnou kartou nebudete chcieť platiť ani v prípade, že ju budete mať so sebou. Celý proces aktivácie služby Apple Pay je veľmi jednoduchý, stačí vám k tomu platobná karta a váš iPhone, na ktorom si otvoríte aplikáciu Wallet. Z ponuky bánk si vyberte VÚB banku a v priebehu niekoľkých sekúnd bude váš iPhone pripravený na bezkontaktné platby.

Pri platbe s Apple Pay už stačí iba dvakrát stlačiť bočné tlačidlo na iPhone alebo hodinkách Apple Watch a zariadenie priložiť k platobnému terminálu. V prípade starších modelov stačí podržať iPhone s prstom na snímači odtlačkov prstov v blízkosti platobného terminálu, kým sa na obrazovke nezobrazí text „Hotovo“.

Pozrite si

Zákazníci VÚB banky majú predčasné Vianoce! Od dnes majú podporu Apple Pay

Keďže pri platbe smartfónom alebo hodinkami pomocou Apple Pay fyzickú platobnú kartu nepoužívate, nehrozí vám jej strata, odcudzenie, skopírovanie a dokonca ani odčítanie citlivých údajov.

Každá platba cez Apple Pay musí byť schválená odtlačkom prsta pomocou Touch ID, skenom tváre pomocou Face ID alebo v prípade hodiniek Apple Watch chránená ideálne až 6-miestnym číselným kódom.

Aké je to jednoduché si pozrite v našom novom videu.

Video je pripravené v spolupráci s partnerom VÚB banka, a.s..

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.