Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.
  • #iOS
  • 4 min.
  • 19.6.2016

10 vecí, ktoré budete na Apple iOS 10 milovať

10 vecí, ktoré budete na Apple iOS 10 milovať
Jakub Hrubý
10 vecí, ktoré budete na Apple iOS 10 milovať

WWDC 2016 ukázala kam budú nasledujúci rok smerovať všetky operačné systémy Applu. Nesmela samozrejme chýbať nová verzia iOS, ktorú sme už stihli do nášho iPhonu i nainštalovať. Ktoré z funkcií iOS 10, sú ale tie najlepšie?

Zdroj | Apple

Už 27 rokov sa každoročne koná vývojárska konferencia Applu. Volá sa WWDC a tento rok ju naživo v sále sledovalo až 5 000 vývojárov a milióny on-line cez Live stream.

Pozrite si

Toto sú TOP novinky, ktoré prinesie iOS 10

Popri predstaveniu novej verzie watchOS, tvOS a premenovaného OSX na macOSApple ukázal dlho očakávanú aktualizáciu systému iOS s číslom 10. Verzia neponúka nič revolučné, no aj niektoré z malých zmien sa spoločnosti veľmi podarili.

Zdroj | Apple

V dvojdielnom seriáli sa dozviete, ktoré z funkcii budete milovať a ktoré vám prídu maximálne zbytočné. Dnes sa už podľa nadpisu dozviete o tých, ktoré vám uľahčia život. Poďme teda na to!

1. Možnosť odstrániť predinštalované aplikácie

Lezie vám na nervy, že je váš iPhone plný aplikácií od Applu, ktoré nikdy nepoužívate? Aplikáciam ako Akcie, Kompas, Priatelia, Tipy alebo Watch už dlhšie nebudú zavadzať na ploche.

Bohužiaľ, budú stále zavadzať v úložisku vášho iPhonu.

Apple túto novinku počas prezentácie samozrejme nespomenul. Predsa len, kto by sa chválil možnosťou vymazať jeho vlastné aplikácie.

2. Raise to wake

Jednoduchá novinka, ktorú ale využijete skoro každý deň. Stačí zodvihnúť telefón a uvidíte svoje notifikácie bez stláčania čohokoľvek.

Apple túto novinku pridal do iOS hlavne kvôli tomu, že nové TouchID je veľmi rýchle. Používatelia tak mali problém s čítaním si notifikácií na obrazovke uzamknutia, pretože sa hneď dostali do samotného telefónu.

Zdroj | Apple

3. Možnosť odstrániť všetky notifikácie naraz

Možnosť, ktorá v iOS chýbala a konečne je tu. Len je trochu smutné, že až tak neskoro.

Zdroj | Apple
Zdroj | Apple

4. Nový dizajn ovládacieho centra

Ovládacie centrum sa dočkalo upraveného vzhľadu, podpory 3D touch a nových strán pre hudbu a IoT zariadenia vo vašej domácnosti.

Zdroj | mashable
Zdroj | mashable

5. 3D touch dostalo widgety

Po novom po zatlačení na ikonu, ktorá podporuje 3D touch sa nezobrazí len ponuka možností, ktoré môžete rýchlo s danou aplikáciou spraviť. Ukáže sa aj widget, na ktorom uvidíte napríklad aktuálne počasie.

Zdroj | Apple

6. Widgety 2.0

Widgety sa po novom nebudú nachádzať v notifikačnej lište. Nájdete ich vo vyhľadávaní, ktoré sa nachádza už aj na obrazovke uzamknutia po posunutí obrazovky doprava.

Zmenila sa ich pozícia, ale aj funkčnosť. Zobrazia viac a dokonca prehrajú aj video.

Zdroj | Apple

7. Nový dizajn Lock Screenu

Obrazovka uzamknutia prešla kompletnou zmenou dizajnu. Zobrazí väčšie a praktickejšie notifikácie a ponúka novú skratku do fotoaparátu.

Zdroj | Apple

8. Otvorenie máp vývojárom a ich nový dizajn

Nikdy nebolo jednoduchšie objednať si Uber alebo stôl v reštaurácii, do ktorej sa chystáte. Otvorenie SDK máp možno spôsobí, že mapy od Applu budú konečne použiteľnou a vhodnou náhradou tých od Googlu.

Zdroj | Apple

9. Siri sa tiež otvorila vývojárom

Vďaka tomu, že sa Siri otvorí vývojárom ju budete môcť požiadať o odoslanie správy cez Messenger, alebo otvoriť konkrétne video na YouTube.

Zdroj | Apple

10. A aj správy a sa otvorili vývojárom

Vývojári tak budú môcť pridať do správ nálepky, alebo určite užitočnejšie možnosti, akou je napríklad možnosť zaplatiť priateľom priamo v konverzácii.

Zdroj | Apple
Pozrite si

Ktoré Apple zariadenia budú kompatibilné s novým iOS 10?

Bonus

Apple konečne vypočul všetkých používateľov, ktorí používajú mobilné dáta a pridá im rýchly prepínač do ovládacieho centra.

Túto skvelú správu však nikde neoznámil a dozvedeli sme sa o nej vďaka vývojárom. Tí ju našli v kóde bety iOS 10.

https://www.youtube.com/watch?v=PERPpFWHnDM

Zdroj