ZTE ukázalo novú generáciu smartfónu so selfie kamerou ukrytou pod displejom

ZDROJ | ZTE

Čínska spoločnosť ZTE oficiálne predstavila nový model s označením ZTE Axon 30. Ide o novú generáciu smartfónu, ktorý ako prvý implementoval technológiu prednej selfie kamery ukrytej pod displejom.

Pozrite siZTE Axon 20 5G – prvý smartfón s webkamerou pod displejom

Predošlá generácia prišla s revolučným riešením selfie kamery

V septembri minulého roka ZTE ukázalo nový smartfón, ktorý prišiel s dovtedy nevídaným riešením prednej selfie kamery. Tá nebola v žiadnom priestrele ani výreze, ale výrobca ju šikovne implementoval pod displej.

Táto technológia však vtedy nebola ešte dotiahnutá do konca a smartfón sa stretol s počiatočnými problémami. Medzi tie najzávažnejšie patrila nie úplne dobrá kvalita selfie fotografií a ich občasná neostrosť. Práve tieto nedostatky by mal ZTE Axon 30 eliminovať.

Takmer 7-palcový displej

Smartfón ZTE Axon 30 má vpredu veľký 6,92-palcový AMOLED displej s Full HD + rozlíšením a vysokou obnovovacou frekvenciou až 120 Hz. Zobrazovač podporuje 100 % farebného gamutu DCI-P3. Potešia pomerne malé rámčeky okolo displeja. Prístroj je tenký iba 7,8 mm a váži 189 gramov.

ZDROJ | ZTE

Nový model od ZTE poháňa procesor od spoločnosti Qualcomm, konkrétne Snapdragon 870 5G. Ide o procesor osemjadrový procesor vyrobený 7-nanometrovou technológiou a ako už názov napovedá, podporuje 5G siete. Ide o jeden z najvýkonnejších procesorov spoločnosti Qualcomm.

Na výber budú 3 pamäťové verzie. Základný model kombinuje 6 GB RAM a 128 GB úložiska, drahší variant má 8 GB RAM a najdrahší model má 12 GB RAM a 256 GB úložiska.

Štvorica fotoaparátov a rýchle nabíjanie

Na zadnej strane smartfónu sa nachádza zaujímavo vyzerajúci modul fotoaparátu, ktorý je rozdelený na dva kruhy. Ten horný obsahuje hlavný 64-megapixelový fotoaparát. V dolnom kruhu nájdeme 8-megapixelový ultra širokouhlý objektív so 120-stupňovým uhlom záberu, makro kameru s rozlíšením 5 MPX a objektív určený na rozmazanie pozadia pri portrétovom režime. Pod nimi sa nachádza dvojica LED bleskov.

ZDROJ | ZTE

Batéria dostala kapacitu 4 200 mAh, čo nie je práve najviac, ak zohľadníme veľký displej s vysokou obnovovacou frekvenciou. Našťastie je tu podpora pre 55-wattové rýchlo nabíjanie cez moderný USB-C konektor.

Vylepšená technológia selfie kamery

Aby selfie kamera fungovala aj pod displejom, musia sa použiť priehľadné materiály. Spoločnosť ZTE tvrdí, že zdvojnásobila hustotu pixelov z 200 na 400 PPI. Ako uvádza na svojom profile na Twitteri užívateľ Ice Universe, spoločnosť vylepšila aj selfie fotografie. V minulej generácií boli fotografie hmlisté a neostré. To by mala nová generácia vyriešiť.

Ako je vidno na fotografii vyššie, pri vypnutom displeji je stále badateľné miesto, kde sa nachádza predná selfie kamera. Ice Universe upozorňuje, že fotografia bola zhotovená na priamom slnku. Pri bežnom používaní so zapnutým displejom nie je toto miesto viditeľné.

Cena a dostupnosť

Smartfón ZTE Axon 30 sa začne predávať v domovskej Číne od 3. augusta. Cena začína na sume 2 198 čínskych Juanov, čo je v prepočte 286 eur. To je cena za základný model so 6 GB RAM a 128-gigabajtovým úložiskom.

ZDROJ | ZTE

Za najdrahší model, ktorý kombinuje 12 GB RAM a 256 GB úložného priestoru si musí záujemca pripraviť 3 098 Juanov (403 eur). Smartfón by sa mal neskôr predávať aj na globálnom trhu mimo Číny.

Pozrite siZTE Axon 30 Ultra má na zadnej strane tri 64 Mpx fotoaparáty, ale aj periskop

ZdrojZTE

Komentáre k článku