Reklama

ZTE má novú vlajkovú loď, špičková satelitná komunikácia, ale starší procesor

Zdroj | ZTE
Michal Sobek
Zdroj | ZTE
Zdroj | ZTE

Čínska značka ZTE sa nebojí konkurovať ani tým najväčším hráčom na trhu. Dokazuje to aj novinkou s názvom Axon 60 Ultra. Okrem prakticky jednej nevýhody prináša len samé plusy.

Na prvý pohľad ide o klasický smartfón, teda vpredu aj vzadu je bližšie nešpecifikované ochranné sklo a rámček je z kovu. Avšak niekoho zaujme zaujímavý dizajn práve zadnej steny, pričom nechýba certifikácia IP68.

Zdroj | ZTE
Obsah pokračuje pod reklamou

Vpredu sa nachádza 6,78-palcový AMOLED displej s 1,5K rozlíšením (2 800 x 1 260 pixelov) a 120-hertzovou obnovovacou frekvenciou schopný zobraziť až 1 miliardu farieb. Nechýba LTPO a ani Always-on režim. V displeji sa nachádza aj optická čítačka odtlačkov prstov.

Po výkonnostnej stránke je k dispozícii procesor Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2, teda minuloročný vlajkový čipset. Škoda, že ZTE nenasadilo aktuálnu špičku, no aj tento procesor má stále výkonu na rozdávanie, pričom by sa to mohlo pozitívne odraziť aj na výslednej cene.

Navyše procesoru sekunduje 12 GB RAM a 256 alebo 512-gigabajtové úložisko, ale bez možnosti rozšírenia pamäťovými microSD kartami. Všetko má na starosti Android 14 s vlastnou nadstavbou Jingxing OS.

Pozrite si

Leica má už tretí vlastný smartfón! Osadil doň obrovský 1″ snímač

ZTE myslelo aj na fotovýbavu, a tak tu máme hlavný fotoaparát s 50-megapixelovým snímačom s optickou stabilizáciou, ultraširokouhlý fotoaparát s rovnakým rozlíšením a do tretice je tu aj bližšie nešpecifikovaný makro snímač. V priestrele displeja na nachádza 32-megapixelová selfie kamera.

ZTE Axon 60 Ultra prichádza aj so satelitnou komunikáciou. Taktiež je tu algoritmus prepínania viacerých antén, ktorý umožňuje smartfónu súčasne kombinovať mobilné a satelitné siete pre lepší prenos dát, nižšiu latenciu a vylepšenú konektivitu aj v oblastiach so slabým mobilným pokrytím.

Zdroj | ZTE

Batéria má na dnešnú dobu nadštandardnú kapacitu 6 000 mAh, čo by v spojení s úsporným displejom aj procesorom mohlo znamenať skutočne vysokú výdrž na jedno nabitie. ZTE nasadilo aj 80-wattové drôtové nabíjanie, o tom bezdrôtovom sa nezmieňuje.

Aj keď tieto parametre znejú skutočne skvelo a pozeráme sa na plnohodnotnú vlajkovú loď, tak ZTE sa rozhodlo, že tento smartfón bude k dispozícii len na domácom čínskom trhu, a to zatiaľ za nezverejnenú cenu.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.