Reklama

Leica má už tretí vlastný smartfón! Osadil doň obrovský 1" snímač

Zdroj | Leica
Števo Porubský
Zdroj | Leica
Zdroj | Leica

A najväčšie prekvapenie? Je iba jeden! Leica Leitz Phone 3 nepotrebuje žiadne dva, tri či 4 fotoaparáty, stačí mu jeden. Ale zato poriadny.

Po modeloch Leitz Phone 1 a 2 prichádza trojka, ktorá je zas o čosi lepšia a vybavenejšie. Ale ako jeho predchodcovia, ani tento neuvidíme na pultoch slovenských obchodov. Alebo sa ho predsalen dočkáme?

Leitz Phone 3 spredu pripomína iPhone, hlavne rovnako skosenými rohmi. V displeji je však iba jediná dierka, pod ktorou je optika so svetelnosťou f/2,3 12,6 Mpx fotoaparátu. Displej má uhlopriečku 6,6 palcov a rozlíšenie 1 260 x 2 730 px. Ide o IGZO displej od Sharpu s frekvenciou 240 Hz a jasom 2 000 nitov.

Obsah pokračuje pod reklamou
Zdroj | Leica

To najhlavnejšie sa ale ukrýva v zadnej časti. Pod pomerne veľkou optikou s ešte väčším okrajom je uložený 47,2 Mpx snímač s veľkosťou 1″ (13,2 x 8,80 mm). Samozrejmosťou je hybridné automatické zaostrovanie, ale aj vysoký dynamický rozsah či podpora AI.

Pekným bonusom je špeciálny kryt na optiku v štýle krytov z objektívov Leica. Fanúšikov videa poteší podpora pre natáčanie 8K Ultra HD videa.

Zdroj | Leica

Zaujímavosťou je Leica Perspective Control, špeciálny režim na korekciu skreslenia pri fotení napríklad budov. Okrem toho sú v appke fotoaparátu aj režimy Leitz Looks, Leica Tones či optík Noctilux-M 1:1.2/50 mm, Summilux-M 1:1.4/28 mm a Summilux-M 1:1.4/35 mm. Fotiť je možné aj do RAW HDR.

Optika ostala prakticky nezmenená, stále má pevné ohnisko 19 mm a svetelnosť f/1,9. Je stabilizovaná. Digitálne je možné pracovať so svetelnosťou f/1,4 až f/8,0. Pod šošovkou je duálny LED blesk, nad ňou zas optika 1,9 Mpx snímača, ktorý slúži na meranie hĺbky ostrosti.

Zdroj | Leica

O chod Leitz Phone 3 sa stará minuloročný Snapdragon Gen 2. Sekunduje mu 12 GB RAM. 512 GB UFS 4.0 internej pamäte je možné rozšíriť microSDXC kartou. Samozrejmosťou je podpora Wi-Fi 6, Bluetooth 5.3 či 5G sietí. Fungovanie zabezpečuje 5 000 mAh batéria. Všetko je to uložené v tele s rozmermi 161 x 77 x 9,3 mm, hmotnosťou 209 gramov a kompletným utesnením voči vode a prachu (IP68).

Zdroj | Leica

Operačným systémom je Android 14. Zaujímavosťou je špeciálny widget, ktorý upozorňuje na tzv. Zlatú hodinku, čas pred západom a tesne po východe slnka, počas ktorých býva najkrajšie svetlo na fotenie. Iný widget má zas neustále zobrazovať fotografie z medzinárodnej galérie Leica, LFI.

Leitz Phone je, mimochodom, pomenovaný po zakladateľovi legendárnej firmy Leica, Ernstovi Leitzovi.

Ani Leitz Phone 3 nebude dostupný na slovenskom trhu, dokonca ani tom európskom. Určený je primárne pre japonský trh, predávať ho bude operátor SoftBank.

Zdroj | Leica
Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.