Reklama

Leica má ďalší fotosmartfón. Dizajnovo sa inšpiroval u staršej Nokia Lumie

Zdroj | Leica
Michal Sobek
Zdroj | Leica
Zdroj | Leica

Nemeckú spoločnosť Leica netreba špeciálne predstavovať. Ide o výrobcu špičkovej optiky, fotoaparátov a profesionálnej techniky, ktorý pri smartfónoch spolupracuje so Xiaomi. Aktuálne predstavila už svoj druhý smartfón, ktorého dizajn sme už niekde videli.

Pre vyše rokom Leica ukázala svetu svoj prvý smartfón Leitz Phone. Aktuálne na segment fotosmartfónov útočí podarenou druhou generáciou, ktorá má tiež čo ponúknuť. Začnime teda dizajnom.

Ten sa síce inšpiroval u smartfónu Sharp Aquos R7, ale náramne svojimi tvarmi pripomína Nokiu s radom Lumia s ešte operačným systémom Windows Phone. To ale nie je na škodu a dizajn je jednou z predností nového smartfónu. Hmotnosť na zastavila na 211 gramoch a Leica Leitz Phone 2 má aj certifikáciu IP68.

Obsah pokračuje pod reklamou
Zdroj | Leica

Vpredu sa nachádza 6,6-palcový IGZO OLED panel s obnovovacou frekvenciou až 240 Hz, čím prekonáva aj najlepšie herné smartfóny na trhu. Umiestnený je v opracovanom ráme, ktorý má drážkované ploché hliníkové bočné rámy.

Po stránke výkonu tu nájdeme o niečo starší procesor Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1 spolu s 12 GB RAM a 512-gigabajtovým úložiskom. Dvojnásobne veľký priestor získate použitím pamäťovej microSD karty.

Najväčším lákadlom sú ale fotoaparáty. Hlavný senzor má veľkosť 1 palec a rozlíšenie 47,2 Mpx. Ponúka efektívnu 19-milimetrové ohniskovú vzdialenosť s maximálnou clonou f/1,9. Sekunduje mu aj 1,9-megapixelový portrétový snímač. Video dokáže natáčať v rozlíšení až 8K. V balené dostanete aj magnetický kryt objektívu značky Leica, ktorý by mal chrániť kamerový systém, keď sa nepoužíva.

Celý smartfón poháňa batéria s kapacitou 5 000 mAh. Leica neuvádza maximálny nabíjací výkon, ale z 0 na 100 % sa dostanete za 100 minút, takže výkon nebude extra silný. Pod palcom to má operačný systém Android 12, ale čoskoro by smartfón mal dostať aktualizáciu na najnovšiu 13-tku.

Ak rozmýšľate, že by ste si ho kúpili, tak máte smolu. Leica Leitz Phone 2 sa začne predávať v Japonsku koncom tohto mesiaca. Dostupný bude iba v bielej farbe za cenu v prepočte 1 500 eur.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.