ZTE je prvý výrobca so Snapdragonom 865, predbehol aj Samsung Galaxy S20

ZDROJ | ZTE

Kým Samsung svoje nové vlajkové lode Galaxy S20 ešte len chystá oficiálne predstaviť, čínske ZTE svoj prvý smartfón s najnovším procesorom Snapdragon 865 už predstavilo. Stalo sa tak už deň po predstavení samotného čipsetu Snapdragon 865, no dnes výrobca zverejnil ostatné informácie.

ZDROJ | ZTE

Či je to účelové je ťažko povedať, všetci veľmi dobre vedia, že 11. februára predstavuje novinky Samsung, ktorý pre americký trh taktiež chystá verziu so Snapdragonom 865. Ten je aktuálne najvýkonnejším procesorom s podporou sietí 5G. A tie budú tento rok hrať v prakticky všetkých smartfónových novinkách prím, vrátane spomínaných Samsung top-end modelov, ale aj už predstaveného ZTE Axon 10s Pro 5G.

Za týmto komplikovaným názvom, ktorý si zapamätá tak maximálne skalný fanúšik značky sa ukrýva vylepšený minuloročný model Axon 10 Pro 5G. Ten sme videli naživo aj na MWC 2019, jeho nástupcu taktiež uvidíme na MWC 2020. Teda neuvidíme, ZTE odrieklo účasť na MWC 2020 z dôvodu obáv okolo Corona vírusu.

ZDROJ | ZTE

Základom a najviditeľnejším prvkom je 6,47″ displej (19,5:9) so zakrivenými okrajmi typu AMOLED. Má Full HD+ (1 080 x 2 340 px) rozlíšenie a minimálny výrez v displeji pre webkameru. Tá má 20 Mpx a Full HD video. Telo má pritom rozmery 159,2 x 73,4 x 7,9 mm.

Jadrom je už spomínaný Snapdragon 865, ktorému bude pomáhať až do 12 GB RAM typu LPDDR5 a grafický čip Adreno 650. Maximálne 256 GB internú pamäť typu UFS 3.0 ale nebude možné rozšíriť. Operačným systémom je Android 10 s nadstavbou MiFavor 10.

ZDROJ | ZTE

Keďže ide o úplnú novinku, nebude chýbať ani podpora 5G sietí, maximom modemu vo vnútri je 7,4 Gbit/s, v reálnej 5G sieti to bude ale násobne menej. Potešiť má aj Wi-Fi 6 s rýchlosťou do 1,8 Gbit/s či Bluetooth 5.0 s Super Wide Band prenosom zvuku pre ešte lepšiu kvalitu hudby. NFC, GPS, BeiDou či GLONASS sú samozrejmosťou.

Prekvapením je však len 4 000 mAh batéria. V pomerne veľkom smartfóne s vysokými hardvérovými nárokmi by človek očakávať ešte o niekoľko stoviek mAh viac. Na druhej strane pomôcť má umelá inteligencia, ktorá by mala lepšie pracovať aj so správou procesor.

ZDROJ | ZTE

V zadnej časti ej osadený trojitý fotoaparát. Hlavný snímač má 48 Mpx a je pod f/1,7 optikou, druhý 20 Mpx snímač je pod širokouhlým objektívom s f/2,2, tretí 8 Mpx snímač je pod objektívom s 2x zoomom a f/2,4. Triu nechýba ani 4K Ultra HD video pri 30 fps. Ak sa teda pozrieme na špecifikáciu podrobnejšie, rozdiely medzi minuloročným a súčasným ZTE Axon smartfónom je minimálny.

ZDROJ | ZTE

Zatiaľ je otázne, či titul prvý smartfón so Snapdragonom 865 nebudú mať predsa len Samsung Galaxy S20, ktorých sa dočkáme už v utorok. Záleží totiž, ako sa na to pozrieme, či je prvým ten, kto ho oznámil, alebo ten, kto ho aj reálne prvý prinesie na trh. ZTE zatiaľ nespresnilo, kedy Axon 10s Pro 5G príde na trh. Cena by mala byť ale podstatne nižšia, ako v prípade spomínaných Galaxy S20.

ZDROJ | ZTE

ZdrojZTE

Komentáre k článku