Reklama

Zimné obdobie sa v aute ľahšie zvláda so správnou výbavou

Zdroj | Petro / Adobestock.com / PR
PR článok
Zdroj | Petro / Adobestock.com / PR
Zdroj | Petro / Adobestock.com / PR

Zima nepatrí k obľúbeným obdobiam motoristov. Sneh či mráz spôsobujú komplikácie na cestách a akýkoľvek presun si za volantom vyžaduje veľa trpezlivosti.

Rovnako je tu aj prirodzená snaha udržať auto čisté zvonka, a predovšetkým zvnútra. Čistota interiéru vozidla je aj našou vlastnou vizitkou, preto je dobré na ňu dbať počas celého roka. V zime je to výzva, dá sa však uľahčiť správnou výbavou.

Ochrana sedadiel je základ

Obsah pokračuje pod reklamou

Absolútnym základom je, aby ste si mohli v aute nerušene sadnúť a koncentrovať sa pri šoférovaní alebo pohodlne sedieť v prípade, ak ste spolujazdec. Počas zimy sa pri presune do auta môže ľahko stať, že zmokneme alebo si so sebou nesieme snehové vločky, prípadne iné nečistoty. Preto je nesmierne dôležitá ochrana sedadiel, čo sa dá docieliť pomerne jednoducho. Účinnú ochranu poskytujú autopoťahy.

Tie sa zídu celoročne – v lete chránia sedadlá pred usadzovaním potu, v zime zase pred vlhkosťou z nášho oblečenia. A rovnako to ocenia vodiči, ktorí majú malé deti.

Ochrana i estetika

Kvalitné autopoťahy od Autovybava.sk plnia dve základné úlohy – ochranu pred nečistotami a zároveň prinášajú estetickú pridanú hodnotu. Ochranu sedadiel pred znečistením sme už spomenuli. Je tu však aj estetická úloha, keď vkusné autopoťahy dokážu zároveň spríjemniť pôsobenie interiéru vozidla. 

Žiadny sneh či blato

Ďalšou zimnou hrozbou je zanesenie nečistôt zvonku na našich topánkach. Môže sa jednať o blato, sneh, posypovú soľ, štrk či kamienky. Účinnou prevenciou sú v tomto prípade autorohože, ktoré by nemali chýbať vo vašom aute. Gumové autorohože sú dôkazom, že v jednoduchosti je krása – prípadné nečistoty viete na nich ľahko vyniesť z auta, následne ich stačí len pretrieť navlhčenou utierkou, aby boli ako nové. A vo vašom aute nezostane nič z nečistôt, ktoré si tam neprajete. 

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.