Reklama

Žeby najľahší e-bike na svete? Je z Talianska a má len 11 kilogramov!

Zdroj | Bianchi
Michal Sobek
Zdroj | Bianchi
Zdroj | Bianchi

Talianska spoločnosť Bianchi, ktorá patrí medzi jednu z najstarších značiek bicyklov na svete, predstavila nový cestný e-bike, ktorý je unikátny minimálne v jednej veci.

Vo svojom portfóliu má aj svoj ikonický model s označením Oltre. Práve ten vylepšila o elektromotor Mahle X30 a vznikol tak unikátny e-bike Bianchi E-Oltre so skutočne nízkou hmotnosťou.

Zdroj | Bianchi
Obsah pokračuje pod reklamou

Tá je v tomto prípade len 11 kilogramov a môže za to najmä rám z uhlíkových vlákien. Zaujímavosťou je, že sa predáva až v siedmych veľkostiach a troch verziách, takže výrobca chce vyhovieť skutočne každému.

O výkon sa stará už spomínaný motor Mahle X30, ktorý produkuje nominálny výkon 250 W a 45 Nm krútiaceho momentu. To znamená, že e-bike dokáže skutočne zrýchliť z miesta. Maximálna rýchlosť je potom 32 km/h.

Zdroj | Bianchi

Tento elektromotor je napájaný cez batériu s kapacitou 250 Wh, pričom výrobca deklaruje dojazd až okolo 90 kilometrov. K dispozícii by mal byť aj predlžovač dojazdu, ktorý pridá ďalších zhruba 55 kilometrov dojazdu.

Pokiaľ by ste mali skutočný záujem o e-bike Bianchi E-Oltre, tak si pripravte minimálne 4 999 eur a maximálne 9 999 eur. Všetko závisí od prevodového systému. Najlacnejší model má Shimano 105, ten najdrahší zase Shimano Dura-Ace Di2.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.