Reklama

Žeby konečne? Reddit začína testovať vlastné overovacie odznaky

Zdroj | unsplash/Brett Jordan
Michal Sobek
Zdroj | unsplash/Brett Jordan
Zdroj | unsplash/Brett Jordan

Reddit začal testovať novinku, ktorou začína dobiehať svoju konkurenciu na poli sociálnych sietí. Ide totiž o vlastnú verziu overovacích odznakov s novým označením Official. Na čo je to dobré?

Podľa administrátora Redditu je nový štítok v počiatočnom štádiu testovania a je k dispozícii iba pre malú skupinu organizácií. Tie boli vybraté podľa toho, že už majú existujúce vzťahy s touto spoločnosťou.

Zdroj | Reddit
Obsah pokračuje pod reklamou

Reddit objasňuje, že by sa to nemalo považovať za podporu alebo propagáciu z jeho strany a že to slúži len na identifikáciu autentických účtov značky.

Admin Redditu

Štítok je vizuálnym indikátorom overeného profilu a neodomyká žiadne špeciálne privilégiá ani ochranu. Tento nový štítok Official by sa nemal mýliť s naším existujúcim štítkom Promoted, ktorý je naďalej naším (jediným) indikátorom platenej reklamy.

Zo strany Redditu tak ide len o test a nie je jasné, či spoločnosť plánuje rozšíriť program tak, aby pokrýval viac než len podniky. Je to prístup, aký zvolila aj platforma X (bývalý Twitter), ktorý v súčasnosti manuálne overuje značky.

To je na rozdiel od iných platforiem, ako je Instagram, ktoré používateľom umožňujú platiť za príslušné overovacie odznaky. Je však možné, že aj Reddit prejde na túto metódu, keď potrebuje začať overovať používateľov a aj značky.

Pozrite si

12 zamestnaní, ktoré ešte neexistujú, ale kvôli moderným technológiám budú

Reddit mal posledné mesiace náročné ,pretože spoločnosť zmenila pravidlá API. Vývojári tretích strán použili rozhranie Reddit API na vytvorenie tisícok aplikácií a po jeho vypnutí mnoho subredditov zatvorilo alebo obmedzilo prístup, aby protestovali proti tejto zmene. Uvidíme, čo prinesie táto zmena.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.