Reklama

Zbox Magnus EN1070K - malý a výkonný PC s Kaby Lake

Zdroj | Zotac
Viktor Šmidák
Zdroj | Zotac
Zdroj | Zotac

Počítače, ktoré sa používali v minulosti sa s tými dnešnými nedajú porovnávať. Či už je to veľkosťou alebo výkonom. Zbox Magnus EN1070K je dôkazom toho, že herný počítač môže byť miniatúrny.

Zdroj | Zotac

Spoločnosť Zotac nám na tohtoročnej konferencii CES 2017 ukázala svoje portfólio pre tento rok. Do svojej E série, v ktorej sa nachádzajú herné počítače pridal výrobca i novinku v podobe Zbox Magnus EN1070K.

So svojimi rozmermi 21 x 20,3 x 6,2 centimetra sa skutočne jedná o malé zariadenie, pre porovnanie len o trošku väčšie, ako Mac Mini. To čo v sebe skrýva ale poteší nejedného vášnivého hráča.

Pozrite si

ASUS VivoPC X: kompaktný počítač pripravený na VR

Začneme pravdepodobne tým najlepším. Intel Core i5-7500T. Ide o najnovšiu verziu Kaby Lake procesora, ktorý síce výrazný nárast výkonu neponúkne, ale v oblasti spotreby energie by nejaké zmeny nastať mali.

Zdroj | Zotac

O grafický výkon sa postará grafická karta NVIDIA GeForce GTX 1070. Tej môže asistovať až 32 GB pamäte RAM a nezabudlo sa ani na M.2 SSD slot. Ak máte záujem o hranie hier vo virtuálnej realite, s ktorými má Zotac už skúsenosti, Magnus by to mal zvládnuť ľavou zadnou.

Portov nadelil Zotac tiež požehnane. Zbox Magnus EN1070K ponúkne dva USB porty 2.0, dva USB 3.0 porty, jeden USB 3.1 port aj USB-C port. Problém nebude ani s čítaním SD kariet. HDMI port si tu miesto našiel takisto, ako aj Thunderbolt tretej generácie.

Zdroj | Zotac

Informácie o dostupnosti alebo cene zverejnené neboli. Keď ale zoberieme do úvahy, že predošlá generácia so Skylake procesorom stále 1 500 dolárov, podobnú cenu môžeme očakávať i v tomto prípade.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.