Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Zotac VR Go - VR už aj na túry, v ruksaku

Zotac VR Go - VR už aj na túry, v ruksaku
Zdroj | Zotac
Viktor Šmidák
Zotac VR Go - VR už aj na túry, v ruksaku
Zdroj | Zotac
Zdroj | Zotac

VR prišlo pomerne náhle. Čoraz viac ľudí postupne podlieha tomuto trendu a vrámci hodín strávených vo virtuálnej realite stále doslova narážame na jeden problém. Tým sú káble. Zotac VR Go je ruksak, v ktorom sa skrýva počítač aj VR.

Vývojári otázku káblov vyriešili po svojom. Namiesto vymýšľania nových spôsobov, ako káble z virtuálnej reality odstrániť vsadili celý set do ruksaku, ktorý bude mať používateľ stále na sebe, a teda káble pôjdu priamo z počítača do VR.

Zdroj | Zotac

Samozrejme, na to, aby takéto niečo aj fungovalo je potrebná externá batéria, ktorá bude PC poháňať. Zatiaľ však nevieme, koľko by si mohol takýto ruksak hráč užívať bez potreby nabíjania.

Tiež sa muselo myslieť aj na špeciálne umiestnenie počítača tak, aby dochádzalo ku bezproblémovému chladeniu či ochrane samotného desktopu pri hrubšom zaobchádzaní. Bavíme sa predsa o VR, kde sa môže stať čokoľvek.

Pozrite si

HP chystá PC v ruksaku zabezpečujúce VR zážitok kdekoľvek

Samotný PC má štvor-jadrový Intel Core i7 procesor, DDR4 SO-DIMM s neudanou hodnotou aj grafickú kartu NVIDIA GeForce GTX 1070. O výkonnú stránku veci by teda malo byť postarané.

Zdroj | Zotac

Pozitívnou správou je tiež fakt, že počítať môže byť používaný aj ako plnohodnotný stolný PC. Disponuje HDMI konektormi, piatimi USB 3.0/3.1 portami, čítačkou SD kariet aj dvoma 3,5 mm jackmi.

Pozrite si

Xiaomi Mi VR – najlacnejšia virtuálna realita

Toto nie je prvý pokus spoločnosti Zotac vyrobiť prenosný VR systém, no išlo skôr o prototyp. Zotac VR Go už naopak vyzerá ako finálny produkt i napriek tomu, že bližšie informácie o dostupnosti a cene neboli odhalené.

Jediné, čo Zotac prezradil je, že o ruksaku bude odhalených viac informácií vo štvrtom kvartáli tohto roka. Viete si predstaviť, že hráte akčnú hru s pár kilami na chrbáte navyše?

Zdroj