Reklama

Zámok Lockly Visage odomknete skenom tváre. Čo ešte dokáže?

Zdroj | Lockly
Michal Sobek
Zdroj | Lockly
Zdroj | Lockly

Na veľtrhu CES 2024 v Las Vegas sa ukázalo viacero zaujímavých zariadení, kam sme zaradili aj smart zámok Lockly Visage. Ten ide ešte ďalej ako väčšina výrobcov a prináša odomykanie skenom tváre.

Smart zámok Lockly Visage stavia na zatiaľ neprebádanú sféru, ktorú už ale poznáme napríklad z odomykania našich smartfónov. Zámok sa totiž odomkne až po úspešnom naskenovaní vašej tváre.

Zdroj | Lockly
Obsah pokračuje pod reklamou

Lockly Visage používa dvojicu infračervených senzorov s rozlíšením 2 Mpx na rozpoznanie vašej tváre až do vzdialenosti 80 centimetrov. Spoločnosť hovorí aj o tom, že senzoru postačí na úspešné autorizovanie len sekunda a pol.

Ďalším plusom je aj to, že smart zámok Lockly Visage si do svojej pamäte dokáže uložiť až 100 tvárí, čo je skutočne vysoký počet, hlavne ak si uvedomíme, že naše smartfóny ich zvládajú uložiť maximálne päť.

Pozrite si

Odomykanie vašej domácnosti pomocou dlane? Takýto zámok má Philips

Výrobca sa však nespolieha iba na sken tváre, ale zámok dokážete odmoknúť aj inými spôsobmi, napríklad pomocou vášho prsta, keďže Lockly Visage disponuje 3D čítačkou odtlačkov prstov. K dispozícii je aj kompatibilita s Apple Home Key, zadaním PIN kódu, prípadne priložením RFID karty.

Aby toho nebolo málo, tak tento smart zámok dokáže spolupracovať s hlasovými asistentami Google Assistant a Amazon Alexa. Visage tiež využíva existujúcu technológiu Air Transfer, teda kopírovanie napríklad odtlačkov prstov na prístup do iného zámku.

Zdroj | Lockly

Lockly Visage spolupracuje s Wi-Fi a štandardom inteligentnej domácnosti Matter, aj keď paradox je v tom, že na oficiálnu certifikáciu Matter sa stále čaká. Zámok Visage by mal byť uvedený na trh už v lete za cenu 350 dolárov.

O podobnom zariadení s názvom TP-Link Tapo DL130 sme vám už samostatný článok priniesli, ten svoju funkčnosť staval na rýchlej čítačke odtlačkov prstov a podpore pre Apple HomeKit.

Inak na to išla spoločnosť Philips, ktorej smart zámok 5000 Series Wi-Fi Palm Recognition Smart Deadbolt sa odomyká skenom vzorov dlane. Okrem tejto čítačky je k dispozícii aj číselník na vyťukanie bezpečnostného PIN kódu alebo aj klasický kľúč.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.