Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Založiť si účet priamo v smartfóne? Aj to dokáže 365.bank!

Založiť si účet priamo v smartfóne? Aj to dokáže 365.bank!
Zdroj | 365.bank
Marek Šimunek
Založiť si účet priamo v smartfóne? Aj to dokáže 365.bank!
Zdroj | 365.bank
Zdroj | 365.bank

Určite aj vy neradi vybavujete veci priamo v banke. To čakanie v rade, potreba rôznych papierov a čas, ktorý v tej banke musíte stráviť. 365.bank na to ide inak, umožní vám založiť si účet priamo zo smartfónu a nielen to.

Ak sa povie „mobile first“ banka, väčšina z nás ani nevie, čo tento termín znamená. Pre 365.bank je však práve toto slovné spojenie základom. Vďaka tomuto prístupu umožňuje množstvo operácií priamo z vášho smartfónu, teda bez potreby navštíviť pobočku banky, alebo bez potreby čakať v rade, či bez vyplňovania akýchkoľvek papierov.

Aj napriek tomu, že 365.bank tu už šesť mesiacov bola, aj keď len prostredníctvom uzatvorenej bety pre testovanie, v pondelok 19.11. 2018 nastal ten správny čas na ostrú prevádzku. Banka totiž oficiálne spustila svoje služby pre širokú verejnosť.

A čo vy ako používateľ 365.bank získate? Ako si môžete pozrieť aj v našom samostatnom videu, základnou a tou prvou výhodou je určite možnosť založiť si účet priamo vo vašom smartfóne.
Jednoducho pre založenie svojho nového účtu nebudete potrebovať navštíviť žiadnu pobočku.

„Začíname novú etapu. Oddnes si môže vyskúšať mobile first bankovníctvo každý. Od založenia účtu cez mobil, rôznych typov sporení, programu odmeňovania, prihlasovania cez odtlačok prsta, zablokovanie karty až po platenie mobilom. Vďaka mobilnej aplikácii človek vždy vie, koľko môže ešte minúť do ďalšej výplaty, banka s ním komunikuje cez push notifikácie a človek má dokonalý prehľad o svojich denných výdavkoch, ale aj o dlhodobejších cieľoch,“ uvádza Marek Šupa, CEO 365.bank.

Od pondelka teda priamo v App Store pre iOS a Google Play pre Android nájdete najnovšiu verziu aplikácie 365.bank, pomocou ktorej si môžete svoj účet nielen založiť, ale samozrejme ho aj spravovať.

Spolu s ostrým štartom a novou verziou aplikácie prináša 365.bank aj úplne nový typ sporenia, ktorý môžete využiť. Sporenie s názvom Syslenie funguje na základe jedného z dvoch sporiacich pravidiel, a to bezcentového účtu alebo zaokrúhľovania platieb kartou.

Bezcentový účet, ako úplná novinka na trhu, sa vzťahuje na všetky prevody a platby v aplikácii (vrátane platieb kartou). Každú sumu, ktorá vám príde na účet (alebo z účtu odíde), zbaví prebytočných centov a pošle vám ich na sporenie.

Zdroj | 365.bank

V prípade zaokrúhľovania platieb kartou si zvolíte, či chce zaokrúhľovať na jedno euro, päť alebo desať eur. Rozdiel, ktorý pri oboch pravidlách vznikne, sa automaticky pripíše na sporiaci účet a do sumy 1 500 eur sa úročí úrokom 3,65 %. Samozrejme ak si počas registrácie zvolíte jeden typ sporenia a následne by ste chceli využiť iný, jednoducho si ho priamo v aplikácii zmeníte.

Spustenie ostrej prevádzky a uvedenie novej aplikácie však nie je všetko. Ako sme sa dozvedeli počas tlačovej konferencie, 365.bank pripravuje veľa noviniek aj do budúcnosti. Čoskoro tak pribudne napríklad možnosť založiť si spotrebný úver, alebo rôzne formy investovania. Milovníci mobilných platieb sa tiež môžu tešiť na uvedenie rôznych spôsobov alternatívnych platieb, ktoré už k aktuálne podporovanému Google Pay čoskoro pribudnú.

Zdroj