Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Záleží vám na životnom prostredí? Acer má nové "eko" počítače Vero

Záleží vám na životnom prostredí? Acer má nové "eko" počítače Vero
Zdroj | Acer
Tomáš Šmidák
Záleží vám na životnom prostredí? Acer má nové "eko" počítače Vero
Zdroj | Acer
Zdroj | Acer

Acer predstavil nové notebooky, monitory, projektor, All-in-One a periférie radu Vero. Tie sú vyrobené z recyklovateľných materiálov a mali by poskytnúť dlhú životnosť.

Acer, ako aj mnohí ďalší výrobcovia, si začal uvedomovať svoj podiel na klimatickej kríze. V roku 2020 znížil svoju uhlíkovú stopu o 60 % a v roku 2021 sa pridal do incitiatívy RE100. V nej sa zaviazal, že do roku 2035 bude využívať len obnoviteľné zdroje energie. Zároveň začal pri výrobe a balení svojich produktov, používať väčšie percento recyklovaných materiálov. Dôkazom tejto snahy je aj rad produktov Vero.

Zdroj | Acer

Nové notebooky Acer Aspire Vero, prichádzajú v dvoch veľkostiach 14″ a 15,6″. Oba sú osadené panelmi s Full HD rozlíšením. Vnútri nájdeme procesory Intel 12. generácie a integrovanú grafickú kartu Iris Xe. Vďaka tejto kombinácií, by mali notebooky poskytovať dostatok výkonu na bežnú aj náročnejšiu prácu. Na ich tele tiež nájdeme niekoľko dôležitých portov ako USB-A, USB-C a tiež Thunderbolt 4.

Zdroj | Acer

Pri ich výrobe ich tela bol použitý recyklovaný plast, vďaka čomu sa ušetrilo 21 % emisií uhlíka. Na šasi tiež nebola použitá žiadna farba, vďaka čomu budú ľahšie recyklovateľné. Ich oprava alebo upgrade je tiež veľmi jednoduchý. Zadný kryt je možné jednoducho odskrutkovať a dostanete tak okamžitý prístup k RAM pamäti alebo SSD disku.

Zdroj | Acer

Ďalšou novinkou je All-in-One počítač, Veriton Vero. Ten ponúka 24″ IPS displej s rozlíšením Full HD. Počítač je vybavený procesorom Intel Core i9, 12. generácie, ktorému sekunduje dedikovaná grafická karta NVIDIA GeForce MX550. K dispozícií je až 64 GB RAM. O spoľahlivé a rýchle prepojenie sa stará Wi-Fi 6.

Zdroj | Acer

Pre tých, ktorí potrebujú veľké úložisko, je dostupný SSD disk s kapacitou až 2 TB. Nad displejom tiež nájdeme webkameru s rozlíšením 5 Mpx s infračerveným skenerom a podporou Windows Hello. Celý počítač je z 30 % vyrobený z recyklovaného materiálu a podobne ako v prípade notebookov, je možné jeho komponenty v prípade potreby jednoducho vymeniť.

Pozrite si

Acer Swift 5 a Swift 3 – králi prenosných počítačov?

Do ponuky pribudli aj nové monitory Vero 27″ a Vero 23,8″. Tie prichádzajú s Full HD rozlíšením a ekologickou konštrukciou. Tá je z 85 % recyklovaného plastu a 5 % z plastu, ktorý bol vylovený z oceánu.

Zdroj | Acer

Displej má farebnú odchylku Delta E<1, vďaka čomu by mal zobrazovať sýte a dôveryhodné farby. Má tiež certifikáciu TÜV Rheinland Eyesafe, ktorá redukuje modré svetlo a chráni tým váš zrak.

Pre tých, ktorí by chceli mať doma ekologický a energetický efektívny projektor, je tu Vero PD2325W. Umožňuje premietenie v rozlíšení 1 280 x 800 pixelov a svietivosť je na úrovni 2 200 lumenov.

Zdroj | Acer

Samozrejmosťou je potom automatická korekcia lichobežníkového skreslenia a tiež úprava vertikálneho skreslenia. Vnútri sa nachádzajú reproduktory s výkonom 5 W, vďaka ktorým nebudete odkázaní len na externé zvukové periférie. Jeho LED svetelný zdroj poskytuje životnosť až 30 000 hodín a oproti ostatným klasickým projektorom je o 50 % úspornejší.

Pozrite si

Nebavia vás už televízory? Vybrali sme tri projektory, ktoré stoja za to

Poslednou novinkou v rade Vero sú periférie, konkrétne myš a klávesnica. Obe sú vyrobené z kombinácie recyklovaných a z mora vylovených plastov. Každá klávesa má životnosť 5 miliónov stlačení a myš vydrží na jednu batériu fungovať 18 mesiacov.

Zdroj | Acer

Pri používaní sú takmer úplne tiché, čo je výhoda pri práci vo verejných priestoroch ako sú kaviarne či knižnice. Na výber budú v dvoch farbách.