Reklama

Acer Swift 5 a Swift 3 - králi prenosných počítačov?

Zdroj | Acer
Michal Sobek
Zdroj | Acer
Zdroj | Acer

Niet pochýb o tom, že modelový rad Swift 3 a Swift 5 patrí k obľúbeným zariadeniam, ktoré spoločnosť Acer ponúka. Preto sa naskytá stále možnosť na vylepšenie, čo aj Acer spravil.

Generálny riaditeľ divízie notebookov spoločnosti Acer James Lin označil, že notebook Acer Swift 5 je určený pre vedúcich pracovníkov a mobilných profesionálov a ponúka dokonalú rovnováhu medzi výkonom a prenosnosťou.

Kombinuje procesory spoločnosti Intel Core 12. generácie spolu s integrovanou grafickou kartou Intel Iris Xe, a to všetko neprekračuje hmotnosť 1,2 kilogramu. Telo tenké len 14,95 mm je pritom vyrobené z hliníka, ktorý pôsobí prémiovo a lepšie odvádza nahromadené teplo.

Zdroj | Acer

Najviac vybavená konfigurácia ponúka až 16 GB RAM typu DDR5 a až 2-terabajtový SSD disk. Zapínacie tlačidlo ponúka čítačku odtlačkov prstov a prístup do funkcie Windows Hello. Notebooku nechýba ani certifikácia Intel Evo.

Výdrž batérie sa pohybuje okolo 10 hodín reálnej práce a k dispozícii je aj rýchlo nabíjanie, kedy stačí 30 minút na dosiahnutie 4-hodinovej výdrže. Pri výrobe Touchpadu sa myslelo aj na prírodu, pretože je vyrobený z plastového odpadu z oceánov. Napriek tomu disponuje certifikáciou Microsoft Precision Touchpad a podporuje viacdotykové gestá.

Zdroj | Acer

Najväčšou pýchou je samotný dotykový displej s pomerom strán 16:10 a rozlíšením WQXGA (2 560 x 1 600 pixelov). Vďaka tenkým rámčekom zaberá až 92,22 % prednej plochy a je vyrobený s vrstvou antimikrobiálneho skla Corning Gorilla Glass. Nezabudlo sa ani na Full HD webkameru.

Používatelia môžu chladiaci výkon prispôsobiť stlačením kombinácie klávesov Fn+F a prepínať medzi tromi režimami: tichým, normálnym a výkonným. Vo výbave nechýba Wi-Fi 6E, dva konektory Thunderbolt 4, HDMI 2.1 a dvojicu USB-A portov v štandarde 3.2 Gen 1.

Vylepšený Acer Swift 3 ponúka 14-palcový QHD displej s tradičným pomerom strán 16:9. Nad ním sa nachádza Full HD webkamera. Vylepšením prešlo nasadenie procesorov Intel Core 12. generácie, ktorý sa dá kombinovať až s 2 TB SSD diskom.

Zdroj | Acer

Okrem Wi-Fi 6E je tu prítomná aj portová výbava v zložení USB-C, USB-A a HDMI 2.1. Model Swift 3 je tiež vybavený systémom chladenia Acer TwinAir s dvoma ventilátormi, ktorý ponúka o 65,8 % lepší chladiaci výkon ako jeden ventilátor.

Acer Swift 5 bude v predaji od druhého štvrťroku za cenu od 1 799 eur a jeho súrodenec Swift 3 bude tiež dostupný od rovnakého obdobia za cenu od 1 199 eur.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.