Reklama

Zabudnite na hyperšport Rimac Nevera, nový rekordér má úplne iné meno

Zdroj | Aspark
Michal Sobek
Zdroj | Aspark
Zdroj | Aspark

Len pre niekoľkými dňami sme vás informovali o tom, že elektrický hyperšport Rimac Nevera len za deň zlomil 23 rekordov. O minimálne dva rýchlostné rekordy ho teraz obral japonský hyperšport s výkonom necelých 2 000 koní.

Konkrétne sa bavíme o údaji 1 980 elektrických konských síl, spolu so šprintom na stovku len za 1,72-sekundy, čo je nižší údaj ako pri Tesla Model S Plaid a aj spomínaný Rimac Nevera. Zaujímavým údajom je aj maximálna rýchlosť 418 km/h.

Obsah pokračuje pod reklamou

Tento hyperšport má konkrétne batériu s kapacitou 64 kWh, čo stačí na dojazd okolo 400 km, pričom nabíjanie potrvá len 40 minút. Áno, všetky tieto parametre spĺňa japonský Aspark Owl. Nedávne šprinty sa konali na letisku Alivington v severnom Anglicku.

Aspark Owl získal dva rekordy v Guinessovej knihe rekordov za to, že dosiahol doteraz najrýchlejšiu zaznamenanú priemernú rýchlosť elektromobilu na vzdialenosť 13 km. Apark Owl mal priemernú rýchlosť pôsobivých 309,02 km/h.

Pozrite si

Aspark Owl je najrýchlejším elektromobilom na svete a stojí 2,9-milióna €

Podľa agentúry Reuters Aspark vyvíja elektrické hypešport Owl už od roku 2015. Spoločnosť má viac ako 3 500 zamestnancov a 25 globálnych kancelárií, ústredie je v japonskej Osake. Na začiatku bude len 50 vyrobených kusov, ktoré vyjdú na asi 2,8 milióna eur. Spoločnosť plánuje začať s dodávkami neskôr v tomto roku.

Zaujímavé je, že aj keď Owl stanovil rekord pre najrýchlejšiu priemernú rýchlosť na 400 metrov, model Rimac Nevera stále drží rekord ako najrýchlejší sériovo vyrábaný elektromobil v jazde na túto vzdialenosť. Nevera je tiež držiteľom rekordu najvyššej rýchlosti, aká bola kedy zaznamenaná pre elektromobily, a to 415 km/h.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.