Reklama

Zabijak konkurencie sa volá MacBook Air 15. Všetko, čo o ňom vieme

Zdroj | Apple
Richard Pliešovský
Zdroj | Apple
Zdroj | Apple

Už dlhšiu dobu sa hovorí o príchode nového MacBooku Air s doteraz najväčšou uhlopriečkou tejto série. Ak sa očakávania naplnia, pôjde o nadupaný stroj, po ktorom budú mnohí pokukovať.

Vďaka užším rámikom totiž nebude oveľa väčší, ako niekoľko rokov staré MacBooky Air, výkonný a úsporný čip sa postará o dobrý výkon a dlhú výdrž na batériu. Prečítajte si, čo všetko už vieme.

Aktuálne najnovší MacBook Air má uhlopriečku 13,6″. Analytik Ross Young očakáva, že nový ‌MacBook Air‌ bude mať 15,5″ displej, takže sa bude bližšie skôr k 16″ MacBooku Pro, ako k menšiemu 14″ modelu. Takmer identický by bol k staršiemu MacBooku Pro, ktorý mal presne 15,4″.

Obsah pokračuje pod reklamou
Pozrite si

LG už má konkurenta pre nepredstavený 15-palcový MacBook Air

Displej

Treba upozorniť, že aj keď porovnávame uhlopriečky na modeloch Air a Pro, nebude sa jednať o rovnaké zobrazovacie panely. V prípade, že ste tajne dúfali, že „érko“ bude mať mini-LED displej, sklameme vás. Aj nový model bude vybavený LCD displejom Apple nazývaným Liquid Retina. Na rovnakej úrovni by mal ostať aj jas, teda niečo vyše 500 nitov.

Výkon

Všeobecne sa očakáva sa, že MacBook Air‌ 15 bude používať procesory série Apple M2, nie výkonnejší čip M3. Analytik Ming-Chi Kuo sa domnieva, že výrobca použije dva varianty čipu M2, no nie ‌M2‌ Pro. Porcesor ‌M2‌ je dostupný v 8-jadrových a 10-jadrových verziách GPU, takže si používateľ bude môcť vybrať medzi výkonnejším, alebo cenovo výhodnejším modelom.

DigiTimes už vo februári písal, že MacBook Air‌ 15 bude vybavený čipom M2, kórejský leaker yeux1122, ktorý často zdieľa spoľahlivé informácie o Apple, tiež potvrdil, že Apple použije čip M2 pre MacBook Air‌ 15.

Aby to nebolo také jednoduché, zdroje 9to5mac v marci tvrdili, že Apple použije čip ‌M3‌ pre nové verzie MacBooku Air 13 a 15. Napriek tomu sa domnievame, že Apple použije procesory série M2.

Pozrite si

Apple predstavil M2 Pro a M2 Max a s nimi aj nový MacBook Pro a Mac mini

Ako sa bude novinka volať? V textu ju označujeme ako MacBook Air 15, ale nemusí to tak napokon byť. Ming-Chi Kuo uvádza, že 15″ MacBook vôbec nemusí patriť do série ‌MacBook Air‌, no iní leakeri ho označujú ako Air.

Otázkou dňa pre mnohých, ktorí uvažujú o kúpe nového Macu je, kedy sa uvedú na trh. Očakáva sa, že nové 13″ a 15″ ‌MacBooky Air‌ sa predstavia na konferencii vývojárov WWDC 2023, ktorá sa bude konať 5. júna.

Apple nemal v ponuke ‌MacBook Air‌ v dvoch veľkostiach pekne dlho, od roku 2011, kedy bola ukončená výroba obľúbeného 11″ MacBooku Air‌. Aj keď o malé notebooky už nie je taký záujme ako kedysi, pošuškáva sa, že Apple pracuje aj na menšom, 12″ modeli.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.