Reklama

Za koncom centrálneho bankovníctva bude podľa ChatGPT stáť Bitcoin

Zdroj | Erick Butler/Unsplash
Jakub Kraľovanský
Zdroj | Erick Butler/Unsplash
Zdroj | Erick Butler/Unsplash

Bitcoin mentor presvedčil ChatGPT, umelú inteligenciu v podobe chatbota, že Bitcoin prinesie koniec peniazom tak ako ich poznáme. ChatGPT je silný nový nástroj umelej inteligencie (AI), schopný riešenia problémov, pokročilého programovania, odpovedania na zložité otázky a teraz aj vysvetlenie konca peňažných mien.

Parman, bitcoinový mentor a spisovateľ, naučil ChatGPT, že Bitcoin prinesie koniec vládou vydávaných peňažných mien a výsledky zdieľal na svojom twitteri:

Obsah pokračuje pod reklamou

Proces bol jednoduchý

Najprv sa Parman opýtal ChatGPT, ako by mohlo ľudstvo skončiť centrálne bankovníctvo. Veď Bitcoin bol vytvorený v tieňoch finančnej krízy 2008 a v genesis bloku sú napísané slová „Chancellor on the brink of second bailout for banks“, čo naznačuje, že zakladateľ Satoshi Nakamoto mal averziu k centrálnemu bankovníctvu.

ChatGPT vysvetľuje, že jedným spôsobom ako skončiť centrálne bankovníctvo môžu byť „decentralizované digitálne meny“, čo znie veľmi podobne ako Bitcoin. Parman sa opýta bota, aby odpovedal na otázku dvoma slovami, na čo odpovie „decentralizovať financie.“ To znamená, že DeFi by mohlo prispieť k skončeniu centrálneho bankovníctva.

Parman, povedal botovi, že DeFi je „marketingový termín pre to, čo v skutočnosti je centralizované financovanie na podvod ľudí“ a požiadal ho, aby sa pozrel hlbšie, na čo ChatGPT odpovedal „koniec peňažnej meny.“

Parman vysvetlil, že testoval ChatGPT a snažil sa používať krátke odpovede, aby urýchlil konverzáciu:

„Chcel som vidieť, aké inteligentné to bolo. Ak by na otázku ako ukončiť centrálne bankovníctvo dalo odpoveď kúpiť Bitcoin, bol by som prekvapený.” Parman bol spokojný s odpoveďou, že koniec fiatu by znamenal koniec centrálneho bankovníctva, takže sa posunul k otázke ako. 

Ako môže ľudstvo ukončiť fiatovú menu?

ChatGPT uviedlo štyri možnosti: návrat k zlatému štandardu, propagácia alternatívnych mien ako Bitcoin, zníženie vládneho výdavku a zmena vnímania vlády. AI bot sa blížil k správnej odpovedi, ale Parman ako bitcoin maximalista sa nevzdal. Vysvetlil:

„Môj prirodzený inštinkt je navádzať, takže som ho viedol k správnej odpovedi.”

Pozrite si

Trh so smartfónmi sa prepadáva, nepomohli ani sviatky

Nástroj strojového učenia teraz pochopil, že adopcia kryptomien môže viesť k ukončeniu fiatu, ale podľa Parmana krypto nie je odpoveď. „Existuje len jedna kryptomena, ktorá to umožňuje, pretože je jediná, ktorá nemá vydavateľa,” napísal.

Parman odkazuje na skutočnosť, že keď bol Bitcoin prvýkrát ťažený, bol digitálny pokus, experiment s digitálnym tokenom, ktorý nemal hodnotu ani sľub hodnoty. Všetky ostatné kryptomeny, vysvetlil Parman, „majú vedenie tímu a sú preto centralizované.”

Takže ktorý je to: ChatGPT, Bitcoin alebo krypto? Bot odpovedal: Bitcoin.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.