Reklama

YouTube Rewind 2019 - Čo sme na Slovensku sledovali tento rok najviac?

Zdroj | YouTube
Števo Porubský
Zdroj | YouTube
Zdroj | YouTube

Tak ako každý rok začiatkom decembra, tak aj tento sme sa dočkali prvých rebríčkov roka. Ako inak, začína ich YouTube so svojim rebríčkom Rewind, najskôr pre Slovensko. Rebríček neobsahuje najsledovanejšie videá, ale tie najobľúbenejšie.

Pozrite si

Najpopulárnejšie videá 2018 na slovenskom YouTube ovládli reperi

Rebríčky najpopulárnejších slovenských YouTube videí v roku 2019 boli podľa Google zostavené na základe zhliadnutí, ale aj zdieľaní, komentárov, lajkov a ďalších faktorov.

Po novom sa ale vzhľadom na rôznorodosť videí, ktoré používatelia na YouTube sledujú, rebríčky obmedzili len na 1 video od konkrétneho interpreta či skupiny, resp. jednotlivca či iného zoskupenia. Pred rokom to bolo inak a tak prvé priečky obsadil prakticky jeden interpret, Baštrng.

Slovenský YouTube Rewind 2019

Najpopulárnejšie nehudobné videá

Kráľom nehudobného rebríčka sa stala absolútne netradičná udalosť na pomery YouTubu – zápas zmiešaných bojových umení MMA medzi Attilom Véghom a Karlosom Vémolom.

Rebríček nehudobných videí reflektuje aj ďalšie rôzne spoločensky významné udalosti okolo nás. Okrem už vyššie spomenutého MMA zápasu storočia, si neobvyklú pozornosť získala nahrávka rozhovoru medzi bývalým generálnym prokurátorom Dobroslavom Trnkom a Marianom Kočnerom, ktorú na svoj YouTube kanál nahral Denník N,“ hovorí Alžbeta Houzarová, PR manažérka Googlu pre Českú republiku a Slovensko.

Najpopulárnejšie hudobné videá

Rebríčku hudobných videí kraľuje duet Karla Gotta a jeho dcéry Charlotty „Srdce nehasnou“. Najúspešnejšou slovenskou skladbou je Anonym Mood v podaní Simy a rappera Separa.

 

 

 

 

 

 

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.