Reklama

YouTube Music ponúkne funkciu ako žiadny iný konkurent

Zdroj | unsplash/Getty Images
Michal Sobek
Zdroj | unsplash/Getty Images
Zdroj | unsplash/Getty Images

Aj vám sa už stalo, že ste počuli niekde nejakú skladbu, ale následne ste ju už nevedeli nikde nájsť, no stále vám išla po rozume jej melódia? Po novom vám bude úplne stačiť aj to.

Streamovacia platforma YouTube Music totiž zavádza identifikáciu skladieb pomocou vami vydávanej melódie, resp. hmkania danej melódie, ktorú chcete identifikovať.

Obsah pokračuje pod reklamou

Stačí kliknúť na ikonu lupy v pravom hornom rohu a vedľa mikrofónu si môžete všimnúť novú ikonu v tvare zvukovej stopy. Následne vás aplikácia vyzve, aby ste prehrali, zaspievali alebo pohmkali skladbu.

Proces identifikácie môže byť pomerne rýchly. Po identifikácii sa vám zobrazí stránka s výsledkami, kde bude obrázok obalu albumu, názov skladby, názov interpreta, album, rok a možnosť stiahnutia, ako aj skratky na prehratie skladby alebo uloženie do knižnice.

Streamovacia platforma YouTube Music začala túto zaujímavú funkciu testovať v marci, zatiaľ čo Google Play Music ponúkal niečo také už dávnejšie. Funkcia je tak súčasťou verzie 7.02 pre operačný systém Android. Zatiaľ obdobná funkcia nie je pre operačný systém iOS dostupná.

Zrejme nebude prekvapením, ak podobnú funkciu v blízkej budúcnosti zavedú priami konkurenti ako Apple Music alebo Spotify.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.