Reklama

Xiaomi mení trh! Má e-kolobežku s duálnym odpružením a obrovským dojazdom

Michal Sobek, Stanislav Vinc

Spoločnosť Xiaomi na veľtrhu MWC v Barcelone predstavila sériu Xiaomi 13 pre globálny trh, nové smart hodinky aj slúchadlá a aj riešenie pre odomykanie áut pomocou smartfónu. Nezabudla ani na e-dopravu a predstavila kolobežku Xiaomi Electric Scooter 4 Ultra.

Začneme hneď najväčšou novinkou, ktorou je systém duálneho odpruženia. To je niečo, čo vám spríjemní jazdu mimo klasickej „asfaltovky“. K tomu dopomôžu aj 10-palcové kolesá s pneumatikami Xiaomi DuraGel odolnými voči prepichnutiu. Výhodou je aj zvýšený svetlá výška.

A teraz trochu k parametrom. Maximálna rýchlosť sa oproti iným e-kolobežkám zo stajne Xiaomi nezmenila, stále je na úrovni 25 km/h. Vďaka motoru s maximálnym výkonom 940 W tejto kolobežke nevadí ani jazda do 25-stupňového kopca, samozrejme, jazdec na nej by nemal presiahnuť hmotnosť 120 kg.

Obsah pokračuje pod reklamou

Výkonný motor a vysoký kapacita batérie zabezpečia, že na tejto e-kolobežke nebude problém zvládnuť na jedno nabitie až 70 km. Ak chcete krátkodobo využiť maximálne zrýchlenie, stačí zapnúť režim S+.

Poteší tiež certifikácia IP55, ktorá vám rozhodne pri zlých poveternostných podmienkach pomôže, aby vaša e-kolobežka ostala bez priameho poškodenia. Samozrejmosťou je už integrovaný stojan na státie.

Vpredu sa tiež nachádza výkonné LED svetlo, ktoré sa hodí najmä pri jazde v tme. Na riadidlách je praktický LED displej, ktorý poznáme už z iných modelov výrobcu. Ponúka základné parametre o aktuálnej rýchlosti alebo o zostávajúcej kapacite batérie.

Pozrite si

Séria Xiaomi 13 prepája svet smartfónov s fotoaparátmi Leica

Xiaomi Electric Scooter 4 Ultra príde v apríli aj na slovenský trh. Žiaľ cenu pre náš trh nemáme potvrdenú, no počas predstavenia kolobežky na MWC 2023 bola odhalená cena 999 eur. Bude taká aj na Slovensku?

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.