Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Xiaomi smartfón bude vedieť odomknúť vaše auto. Kľúče môžete nechať doma

Xiaomi smartfón bude vedieť odomknúť vaše auto. Kľúče môžete nechať doma
Michal Sobek, Stanislav Vinc
Xiaomi smartfón bude vedieť odomknúť vaše auto. Kľúče môžete nechať doma

Spoločnosť Xiaomi len včera predstavila svoje nové vlajkové modely série Xiaomi 13, okrem toho aj iné špeciality. Čínsky výrobca opäť aplikoval jednu softvérovú vychytávku, a to otváranie auta len pomocou vášho smartfónu.

S niečím podobným už prišla skôr spoločnosť Apple spolu so sériou iPhone 11 a Apple Watch Series 5. Je to ale veľmi návyková funkcia, keď jednoducho k vášmu autu stačí prísť len so smartfónom, pretože ide o digitálny kľúč.

Obsah pokračuje pod reklamou

Digitálny kľúč začne fungovať, keď používateľ priloží hornú stranu smartfónu do blízkosti snímacej oblasti na kľučke dverí na strane vodiča a odomknutie prebehne jediným dotykom. Odomykanie funguje aj vtedy, keď má smartfón vybitú batériu. Môžete tak odomknúť dvere a naštartovať vozidlo aj pri absencii mobilnej siete a pripojenia k internetu.

Xiaomi túto funkciu oficiálne implementovalo už do série Xiaomi 12, no jej masívne rozšírenie začne až s práve včera predstavenou sériou Xiaomi 13. Tie na to budú využívať bezdrôtovú technológiu NFC a aplikáciu Google Wallet, ktorá slúži aj na úschovu digitálnych platobných a členských kariet či leteniek.

Bližšie informácie o integrácii zatiaľ nemáme, Xiaomi iba prisľúbilo príchod tejto technológie na tento rok. Výrobca taktiež ukázal zatiaľ iba jedného partnera, s ktorým bude v tomto spolupracovať – je ňou známa nemecká automobilka BMW.