Reklama

Xiaomi Redmi Note 10 5G kombinuje dostupný výkon s inteligentným softvérom

TECHBOX

Prémiový dizajn, špičkový displej, kvalitné fotoaparáty a perfektná batéria… Xiaomi Redmi Note 10 5G sme vám už detailne predstavili, no to najlepšie sme si samozrejme nechali na koniec. Na záver nášho špeciálneho seriálu sa tentokrát pozrieme na jeho výkonný čipset a šikovný softvér.

Éra mobilných sietí 5. generácie je konečne tu a ich pokrytie sa doslova z týždňa na týždeň rapídne rozširuje aj na Slovensku. Pripravený na obrovský skok v prenosových rýchlostiach a príchod prakticky nulovej odozvy je aj nový smartfón Xiaomi Redmi Note 10 5G, dokonca hneď dvojnásobne. Ako to?

V útrobách tejto elegantnej novinky totiž na plné obrátky maká 7nm procesor MediaTek Dimensity 700, ktorého súčasťou je aj integrovaný 5G modem s podporou obľúbenej funkcie Dual SIM. Jednu SIM kartu tak môžete využiť napríklad na volania a SMS, druhú zas na mobilné dáta – v oboch prípadoch prostredníctvom najmodernejších sietí 5G.

Multitasking ale Xiaomi Redmi Note 10 5G zvláda hravo nielen v prípade mobilných sietí, ale aj v prípade softvéru. Aplikácie a hry sa totiž môžu spoľahlivo oprieť o jeho 8-jadrový procesor s maximálnym taktom 2,2 GHz a grafické jadro Mali-G57 MC2, ktoré nesklame ani hravých smartfónistov.

Pozrite si

Xiaomi Redmi Note 10 5G vás vďaka perfektnej batérii nikdy nenechá v štichu

Keď už spomíname hry, pri nich je okrem výkonu podstatná samozrejme aj rýchlosť načítavania dát. V tomto prípade sa môžete tešiť na interné úložisko s kapacitou 64-128 GB typu UFS 2.2, ktoré je oproti predchádzajúcej generácii pamätí rýchlejšie v načítavaní dát až o 100 %.

Ruka v ruke s moderným hardvérom musí ísť samozrejme aj moderný softvér. Xiaomi Redmi Note 10 5G preto využíva najaktuálnejší operačný systém Android 11 s nadstavbou MIUI 12, ktorá ho obohacuje o množstvo skvelých vychytávok vrátane tých, ktoré vám ešte dodatočne zlepšia zážitok z jeho výkonu.

Pozrite si

Xiaomi Redmi Note 10 5G dokazuje, že kvalitný fotomobil nemusí stáť „majland“

Ideálnym príkladom takýchto vychytávok je aj tzv. Výkonný režim, ktorý vám napríklad umožní zvýšiť dotykovú odozvu a citlivosť obrazovky alebo vylepšiť zvuk a obmedziť okolitý hluk v konverzáciách. Špeciálne funkcie si tu ale Xiaomi pripravilo aj pre hráčov.

Okrem zvýšenie priority šírky pásma pre hry bežiace v popredí sa tu hráči môžu tešiť aj na funkciu Game Turbo, ktorá ešte dodatočne zvyšuje grafický výkon smartfónu v hrách vypnutím vtedy nadbytočných procesov bežiacich na pozadí smartfónu. Návrhy na takéto zvýšenie výkonu dokonca MIUI 12 ponúka aj sám.

Funkcia Game Turbo si novú hru dokáže vyhľadať automaticky a ponúknuť vám možnosť zaradiť ju medzi tituly, ktoré pobežia v režime zvýšeného výkonu. Systém zároveň nepretržite monitoruje všetky nainštalované a aktívne aplikácie a tie, ktoré nadmerne vyťažujú hardvér, batériu alebo iba zbytočne zaberajú pamäť, vám prostredníctvom notifikácie navrhne jednoducho odinštalovať.

Xiaomi Redmi Note 10 5G tak zostáva dlhodobo svižný a navyše vďaka pravidelným bezpečnostným aktualizáciám aj chránený voči kybernetickým hrozbám. Ak vás jeho výbava zaujala, zakúpiť si ho môžete v oficiálnej distribúcii prostredníctvom mi-store.sk. Za cenu od 209 eur v jeho balení nájdete aj 20 W nabíjačku a ochranný obal, ktorý vám umožní ochrániť jeho dizajn od prvého momentu od rozbalenia.

Článok sme pripravili v spolupráci s Xiaomi Slovensko.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.