Xiaomi otvára novú sériu smartfónov strednej triedy, privítajte Civi

ZDROJ | Xiaomi

Portfólio zariadení od Xiaomi naberá prehľadnejšie kontúry. Po novej sérii Xiaomi 11T, z ktorej vypadlo slovíčko „Mi“, je tu nová séria Civi, ktorá nahrádza nie až tak dobre znejúcu sériu „CC“. Prvý model z novej série zaujme 120 Hz obrazovkou, dizajnom, aj rýchlym nabíjaním.

Séria smartfónov Xiaomi CC to má podľa všetkého spočítané. Zastúpenie strednej triedy smartfónov totiž berie na svoje plecia novinka Xiaomi Civi, z ktorej by sa mala časom stať kompletná séria cenovo dostupných vlajkových lodí.

ZDROJ | Xiaomi

Xiaomi Civi otvára túto sériu čipsetom Snapdragon 778G, ktorý mimochodom využíva aj nami nedávno testovaná Motorola edge 20. Tešiť sa tak určite môžeme na plynulé fungovanie systému, aplikácií a aj dostatok výkonu na hry v podaní grafického jadra Adreno 642L. Samozrejmosťou je podpora 5G, ako aj Wi-Fi 6E sietí.

ZDROJ | Xiaomi

Nielen hráčov ale určite poteší 6,55“ OLED displej s Full HD+ rozlíšením, ktorý podporuje obnovovaciu frekvenciu až 120 Hz, podobne ako nová séria smartfónov iPhone 13. Dotyk Xiaomi Civi sníma pri frekvencii 240 Hz a spomedzi ostatných špecifikácií poteší aj jasom 950 nitov, ktorý zároveň značí aj podporu štandardov HDR10+ a Dolby Vision. Tento vizuálny zážitok doplnia stereo reproduktory s podporou priestorového ozvučenia Dolby Atmos.

ZDROJ | Xiaomi

Na zadnej strane má Civi umiestnený 1/2,0“ senzor s rozlíšením 64 Mpx prekrytý f/1,8 optikou, ktoré smartfón využíva na spájanie susediacich pixelov a teda ich zväčšenie z 0,7 na 1,4 µm. Spoločnosť mu robí 8 Mpx snímač s ultraširokouhlým, 120-stupňovým záberom a 2 Mpx makro fotoaparát. O selfie fotografie sa postará 32 Mpx snímač umiestnený v drobnej dierke v displeji.

Pozrite siXiaomi predstavilo parádny herný notebook Redmi s výkonnou grafikou

Tento hardvér by teoreticky mala bez problémov udržať pri živote batéria s kapacitou 4 500 mAh, ktorá podporuje rýchle nabíjanie výkonom 55 W. Plné nabitie by tak Xiaomi Civi nemalo trvať dlhšie ako 45 minút.

Xiaomi Civi to má v tejto chvíli namierené na čínsky trh, kde bude v predaji už od štvrtka 30. septembra. V základnej konfigurácii s 8 GB RAM a 128 GB úložiskom začína v prepočte na cene 343 €, dvojnásobné interné úložisko vychádza na 383 €, v kombinácii s 12 GB RAM zhruba 423 €. Informácie o cene a dostupnosti nového modelu na našom trhu v tejto chvíli nemáme k dispozícii.

ZdrojXiaomi

Komentáre k článku