Reklama

Xiaomi predstavilo parádny herný notebook Redmi s výkonnou grafikou

Zdroj | Redmi
Michal Sobek
Zdroj | Redmi
Zdroj | Redmi

Čínska spoločnosť Redmi predstavila už v poradí svoj druhý herný notebook. Dáva na výber medzi procesormi od Intelu a AMD a nasadila veľmi výkonnú grafickú kartu od NVIDIE.

Pozrite si

ROG Zephyrus M16 – pripraviť, nabiť a hraj!

Herný dizajn a dva varianty procesorov

Dizajn notebooku je typicky herný. Nechýbajú ostré línie a podsvietená klávesnica s numerickým blokom. Spoločnosť dáva jasne najavo, do akého segmentu zariadenie patrí.

Redmi chce procesorom vyhovieť obom táborom, teda priaznivcom čipov od Intelu aj AMD. Preto je herný notebook Redmi G 2021 dostupný s procesormi Intel Core i5-11260H a AMD Ryzen 7 5800. Oba čipy sú spriahnuté so 16 GB RAM a 512-gigabajtovým SSD diskom.

Zdroj | Redmi

Obe verzie sú vybavené naozaj výkonnou grafickou kartou NVIDIA GeForce RTX 3060. Operačným systémom je Microsoft Windows 10, ale počíta sa aj s aktualizáciou na novšiu verziu 11.

Vpredu sa nachádza 16,1-palcový displej s vysokou obnovovacou frekvenciou až 144 Hz. Potešia aj pomerne úzke rámčeky okolo obrazovky.

Okrem rozdielnych procesorov tu nájdeme aj rôzne pribalené adaptéry. Intel verzia si vystačí s adaptérom s výkonom 180 W, zažiaľ čo AMD verzia potrebuje 230-wattový adaptér.

Spoločnosť Redmi vybavila notebook aj novým systémom chladenia nazvaným Hurricane Heat Dissipation 3.0. Ten zabezpečí, aby sa notebook pri záťaži neprehrieval. Disponuje dvomi ventilátormi a štyrmi výstupmi na odvádzanie tepla. AMD variant má dokonca aj medené tepelné rúrky, aby bolo chladenie ešte efektívnejšie.

Ceny a dostupnosť

Herný notebook Redmi G 2021 bude zatiaľ dostupný iba na domácom čínskom trhu. Možno časom výrobca vydá aj nejakú globálnu verziu, ale pri predošlej generácii sa tomu tak nestalo.

Zdroj | Redmi

AMD variant bude dostupný od 28. septembra za cenu v prepočte 922 eur. Intel variant bude stáť 751 eur a bude dostupný už od 23. septembra.

Pozrite si

Xiaomi Redmi Note 10 5G kombinuje dostupný výkon s inteligentným softvérom

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.