Xiaomi Mi Smart Projector 2 Pro schová „do vačku“ všetky telky!

Veľkým, hlučným a nevzhľadným projektorom, z ktorých trčia káble do všetkých strán a ktorý ani poriadne neviete ovládať, už definitívne odzvonilo. Xiaomi so svojou novinkou Mi Smart Projector 2 ukazuje, že sa to dá aj inak!

Myšlienka mať doma projektor, s ktorým by ste si organizovali vlastné filmové večery je skvelá. Až tak skvelé už ale nie je riešenie jeho správneho umiestnenia, ozvučenia a zapojenia tak, aby to vyhovovalo všetkým divákom i členom domácnosti. Verte nám, aj viacerí z nás v redakcii stroskotali práve na týchto problémoch, ktoré nás od tohto nápadu odradili.

Keď nám však do redakcie dorazil nový Mi Smart Projector 2 Pro od Xiaomi, táto idea bola zrazu opäť v hre. Xiaomi totiž do tohto projektoru implementovalo hneď niekoľko šikovných riešení, vďaka ktorým je zrazu jeho umiestnenie do prakticky akéhokoľvek priestoru úplná hračka. A navyše aj dobre vyzerá!

Kde vôbec začať? Napríklad pri spomínanej kabeláži. V prípade tohto projektora môžete na komplikované pripájanie set-top boxu, externého prehrávača či počítača v podstate zabudnúť. Xiaomi totiž svoj projektor postavilo na operačnom systéme Android TV, vďaka čomu na ňom budete môcť bez problémov spustiť Netflix, YouTube, HBO Go a mnoho ďalších aplikácií vrátane tých pre sledovanie televízií (IPTV) a hranie hier.

Prítomnosť Google Asistenta je už samozrejmosťou, rovnako ako podpora protokolu Google Chromecast. Pomocou diaľkového ovládača tak môžete projektor ovládať aj hlasovo, alebo doň môžete poslať živý obraz z vášho smartfónu alebo tabletu.

Zo zoznamu povinností vám so Xiaomi Mi Smart Projector 2 odpadá aj riešenie jeho ozvučenia. Vo výbave má totiž dvojicu stereo reproduktorov s výkonom 10 W, ktorým nechýba podpora technológií Dolby Audio a DTS-HD. Ako asi môžu znieť reproduktory vstavané do projektora? Prekvapivo dobre! Navyše, použiť ich môžete aj ako externé Bluetooth reproduktory k vášmu smartfónu či tabletu.

V úvode sme spomínali aj notorický problém s umiestnením projektora do priestoru tak, aby ste následne nemuseli pracne cez nastavenia opravovať uhlopriečku obrazu, jeho ostrosť a najmä skreslenie spôsobené jeho vertikálne alebo horizontálne kolmým smerovaním na stenu alebo plátno. Aj na tento problém pri projektore od Xiaomi úplne zabudnete.

Mi Smart Projector 2 je totiž vybavený automatickou všesmerovou lichobežníkovou korekciou skreslenia, ktorá sa stará o dokonalé vykreslenie obrazu, bez ohľadu na to, kde projektor položíte a ako ho namierite na stenu. Využíva na to snímač ToF a šošovku s automatickým ostrením.

V praxi tak projektor stačí zapnúť, namieriť na stenu, počkať zhruba 2 sekundy a obraz je už zrazu dokonale prispôsobený vašim podmienkam. Znie to ako sci-fi, no v praxi to funguje naozaj dokonale. Až si v redakcii lámeme hlavu nad tým, prečo toto neponúkajú všetky projektory už roky.

Xiaomi Mi Smart Projector 2 je tak ideálnym projektorom do prakticky akejkoľvek miestnosti, alebo počas letných mesiacov pokojne aj do záhrady, v ktorej si budete môcť bez starostí s rodinou a priateľmi užívať 60-120“ obraz s Full HD rozlíšením dokonca aj počas denného svetla, ktoré tento projektor bez problémov prebije svojim jasom až 1 300 ANSI lúmenov.

Faktom je, že obraz s takouto uhlopriečkou vám neponúkne žiaden bežne dostupný televízor. Ak si navyše vezmete do úvahy, že vďaka jeho hmotnosti len 3,7 kilogramu ho môžete pokojne preniesť kam len chcete, pokojne aj na chatu či dovolenku, je jeho cena 949,00 € zrazu mimoriadne lákavá.

ZdrojMi-Store.sk

Komentáre k článku