Xiaomi Mi Pad 4 – Android tablety ešte nevymreli

ZDROJ | Xiaomi

Čínske Xiaomi tentokrát prekvapilo a okrem ďalšieho telefónu predstavilo tablet. Xiaomi Mi Pad 4 sa tak stáva jedným z mála Android tabletov, ktoré sú na trhu.

Predaje tabletov už dlhšiu dobu klesajú a nie je jasné či ich postupne úplne nenahradia čoraz viac prenosné notebooky či telefóny. Výrobcovia im venujú čoraz menej pozornosti a úkazy ako Huawei MediaPad M5 či Samsung Galaxy Tab S3 sú skôr zriedkavé. Xiaomi to ale skúša inak a namiesto prémiových funkcií sa sústredí, ako to už býva, na cenu.

ZDROJ | Xiaomi

Xiaomi Mi Pad 4 má 8-palcový displej s WUXGA rozlíšením (1 920 x 1 200 px) a pomerom strán 16:10. Kamera nad panelom má 5 Mpx a funkciu odomykania tvárou. To síce nie je najbezpečnejším riešením, no novinka nemá čítačku odtlačkov prstov.

ZDROJ | Xiaomi

V hliníkovom tele s hrúbkou 7,9 milimetra je potom osemjadrový Snapdragon 660 s taktom 2,2 GHz. Spoločnosť mu bude robiť operačná pamäť RAM, ktorá môže mať 3 alebo 4 GB a ROM s hodnotou 32 alebo 64 GB.

Pozrite siXiaomi Mi 8 SE – prvý s novým procesorom Snapdragon 7. série

Zadná strana ponúkne 13 Mpx fotoaparát s clonovým číslom f/2.0, podporou HDR režimu a natáčaním videí v rozlíšení Full HD. LED blesk ale chýba.

ZDROJ | Xiaomi

Čo by ale Xiaomi Mi Pad 4  chýbať nemalo je výdrž. Novinka totiž príde s pomerne veľkou, 6 000 mAh batériou. Tá sa bude nabíjať 10 W nabíjačkou cez USB-C port. Xiaomi si uvedomuje, že tablety sú určené na konzumáciu obsahu, do tela preto vsadil aj 3,5 mm jack. Poteší aj Bluetooth v najnovšej verzii 5.0. Operačným systémom je Android Oreo 8.1, no spoločnosť použila aj svoj skin MIUI 9.0.

Xiaomi Mi Pad 4 sa začne v Číne predávať 29. júna v čiernej a ružovej. Základná verzia s 3 GB RAM a 32 GB ROM bude stáť približne 170 dolárov, 4 GB RAM a 64 GB ROM vyjdú na 215 USD. Za príplatok 15 dolárov dostane zákazník aj LTE spolu s GPS.

ZdrojXiaomi

Komentáre k článku