Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Xiaomi Mi Desktop Monitor 27″: minimalistický dizajn/maximálna využiteľnosť

Xiaomi Mi Desktop Monitor 27″: minimalistický dizajn/maximálna využiteľnosť
TECHBOX
Xiaomi Mi Desktop Monitor 27″: minimalistický dizajn/maximálna využiteľnosť

Základom takmer každej kancelárie či domácej pracovne, je kvalitný monitor. Slúži totiž ako užitočné rozšírenie vášho notebooku, pričom vám vie vašu prácu uľahčiť a zefektívniť. A nejde len o ľudí, ktorí pracujú s grafickými programami, strihajú videá alebo často upravujú tabuľky. Monitory na dennej báze využívame aj u nás v redakcii a prácu bez nich si už ani nevieme predstaviť.

Nájsť dobrý monitor za rozumné peniaze však nemusí byť úplne jednoduché. Najmä ak vám záleží aj na dizajne. Preto som sa potešil, keď mi na stole pristál 27″ Mi Desktop Monitor od Xiaomi. Už dávnejšie som sa totiž po ňom pozeral a zvažoval ho aj ako súkromný monitor na domáce využitie.

Obsah pokračuje pod reklamou

To, že Xiaomi vie robiť kvalitné monitory nám ukázal aj ich herný kúsok, o ktorom nájdete samostatný článok na našom webe. Jedna z prvých vecí, ktorou si ma tento základný model od Xiaomi získal, je vzhľad. Ten je veľmi moderný a elegantný. V čiernej farbe navyše pekne zapadne do bežnej domácnosti aj kancelárie.

Hrúbka tela je na úrovni 7,5 mm a tenké rámčeky okolo displeja len umocňujú jeho prémiový dojem. Dodávaný stojan je stabilný a viete si vďaka nemu nastavovať sklon monitora podľa potreby. Ani samotná príprava na používanie a zostrojenie nezaberie viac ako 2 minúty.

Pozrite si

Veľký, zakrivený a pomerne lacný – Xiaomi ukazuje, ako má vyzerať herný monitor

Displej má rozlíšenie Full HD a pekné podanie farieb. Najvyšší jas na úrovni 300 nitov možno niekomu stačiť nebude, no ja mám stôl hneď vedľa okna a napriek tomu som nikdy nemal s nedostatokom jasu problém. Naopak som oceníte technológiu bez blikania a certifikáciu TÜV, ktorá obmedzuje produkciu modrého svetla a chráni tým váš zrak.

Páčila sa mi tiež maximálna obnovovacia frekvencia obrazovky na úrovni 75 Hz a odozva 6 ms čo sú u kancelárskych monitorov nadpriemerné hodnoty. K dispozícií je tiež niekoľko režimov obrazovky. Medzi nimi aj herný režim, ktorý nastaví maximálny jas a maximálnu obnovovaciu frekvenciu, štandardný režim, ECO režim či režim vhodný na pozeranie filmov či seriálov. Všetko si viete samozrejme dodatočne poladiť a nastaviť pomocou joysticku na zadnej strane zariadenia. Ten v sebe okrem jednoduchého ovládania skrýva aj tlačidlo napájania.

Na tele monitora tiež nájdete niekoľko základných portov ako HDMi, VGA či 3,5 mm jack. Monitor tiež patrí medzi tie energeticky efektívnejšie a podľa novej metodiky sa radí do triedy typu E. Poďme ale na cenu, lebo tá podčiarkuje to, o čom tento monitor a aj celé Xiaomi vlastne je.

Kúpou ich produktov totiž dostávate veľa a platíte málo. Na oficiálnej stránke výrobcu sa Xiaomi Mi Desktop Monitor 27″ predáva za 214,90 €. Aktuálne ho v akcii získate dokonca za 149,00 €. Za túto cenu dostanete dizajnový monitor s kvalitným displejom, početnými funkciami a dobrou energetickou efektivitou, ktorý vám bude spríjemňovať vašu každodennú prácu. Dúfam, že aspoň tak, ako ju spríjemňoval mne.

Mimochodom, pozrite si kompletnú ponuku monitorov Xiaomi, na výber je množstvo modelov, ktoré zaujmú kvalitným spracovaním, špičkovými parametrami a samozrejme i cenou.