Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Xiaomi Mi Band 3 - populárne hodinky konečne úplne vodoodolné

Xiaomi Mi Band 3 - populárne hodinky konečne úplne vodoodolné
Zdroj | Xiaomi
Viktor Šmidák
Xiaomi Mi Band 3 - populárne hodinky konečne úplne vodoodolné
Zdroj | Xiaomi
Zdroj | Xiaomi

Xiaomi Mi Band patria medzi tie populárnejšie alternatívy vo wearables sfére. Nové Xiaomi Mi Band 3 majú navyše konečne aj odolnosť voči vode.

Športový náramok s displejom. Aj tak by sa dali nazvať hodinky Mi Band od Xiaomi, ktoré si mnohí obľúbili hneď z niekoľkých dôvodov. Tým hlavným bude asi cena, ktorá je pri Xiaomi Mi Band pod hranicou 30 €. Ďalšou pozitívnou vlastnosťou je výdrž batérie, ktorá sa môže pokojne vyšplhať na 20 dní. Jediným negatívom, ktoré sprevádzali inteligentné hodinky od čínskeho výrobcu bola absencia odolnosti voči vode. To sa s treťou generáciou mení.

Pozrite si

Xiaomi Mi Band s displejom sa nakoniec stal realitou

Ak ste preto mali radi Xiaomi Mi Band 1 či 2, trojka sa nejako nevymyká zo zaužívaného dizajnu. Narástla však uhlopriečka displeja, ktorý má teraz 0,78 palca oproti 0,42″ OLED displeju v predošlej generácii. Rozlíšenie 128 x 80 zostalo nezmenené a rovnaký zostal aj spôsob ovládania. Displej teda nie je dotykový, všetko sa odohráva buď v aplikácii smartfónu alebo pomocou dotykového tlačidla v spodnej strane.

Zdroj | Xiaomi

Spolu s 110 mAh batériou, ktorá je po novom o 55 % väčšia narástla aj hmotnosť z pôvodných 7 gramov na 20. Stále však nepôjde o váhu, ktorú si bude nositeľ nejako výrazne všímať. Výdrž má však kvôli väčšiemu displeju dosahovať rovnakú hodnotu, a teda približne 20 dní na jedno nabitie.

Ďalšou novinkou je Bluetooth vo verzii 4.2 (druhá verzia mala Bluetooth 4.0), Bluetooth 5.0 sa tak bude konať možno o rok. Druhou bezdrôtovou technológiou, ktorú sme doteraz v športových hodinkách od Xiaomi nevideli je NFC. Za to si ale bude musieť zákazník priplatiť a nie je vôbec jasné, ako by mohla byť nová funkcia využitá. Je preto pravdepodobné, že čínsky gigant bude túto verziu predávať len na domácom trhu.

Zdroj | Xiaomi

Posledná zmena, ktorú Xiaomi Mi Band 3 prináša je vyššia odolnosť voči vode. Certifikát IP68, ktorý nájdeme napríklad i pri vlajkových lodiach od Samsungu, totiž zaručuje odolnosť voči prachu a vode, v tomto prípade až do hĺbky 50 metrov.

Zdroj | Xiaomi

Zatiaľ nie je jasné, kedy sa nový športový náramok začne predávať, malo by sa tak ale stať v priebehu najbližších týždňov. Cena bola stanovená na 179 čínskych yuanov, čo je v prepočte približne 24 eur. Verzia s NFC začína na cene 199 yuanov, zhruba 26,5 €.

Zdroj