Reklama

Xiaomi má nový elektrický bicykel, ktorý cenou poráža konkurenciu

Zdroj | Xiaomi
Michal Spiegel
Zdroj | Xiaomi
Zdroj | Xiaomi

Čínska značka Xiaomi predstavila druhú generáciu elektrického bicyklu Xiaomi QiCycle, ktorý láka najmä na perfektnú cenu.

Prvá generácia bicyklu od Xiaomi bola predstavená ešte v roku 2016 a išlo o prémiový kúsok za takmer 3 000 € z uhlíkových vláken.

Zdroj | Xiaomi
Pozrite si

Gateway – elektrický bicykel z Indiegogo

Bicykel ponúka štýlový dizajn, maximálnu rýchlosť 25 kilometrov za hodinu a dojazd 40 kilometrov. Takýto krátky dojazd síce neosloví, no na presúvanie po meste na kratšie vzdialenosti postačí. Samotné nabíjanie bicyklu by malo trvať tri hodiny.

Spoločnosť Xiaomi bicykel vybavila aj blatníkmi a vďaka jeho menším rozmerom sa ideálne hodí do mesta. V prípade nepriaznivého počasia si môžete bicykel vďaka menším rozmerom dať aj do auta, prípadne sa s ním presunúť v MHD. Nevýhodou ale bude, že sa bicykel nedá plnohodnotne zložiť ako podobné bicykle od konkurencie.

Kým predchádzajúci model tvorili uhlíkové vlákna, novinka používa lacnejší a ťažší hliník. Všetky káble sú ukryté v ráme, ktorý má zabudovaný aj LED displej. Ten zobrazuje hlavné informácie o dojazde či aktuálnej rýchlosti. Jas displeja sa mení automaticky podľa okolitého prostredia. Bicyklu od Xiaomi nechýba brzdové a predné svetlo.

Zdroj | Xiaomi
Pozrite si

CAR.O.L – stacionárny bicykel, ktorý sľubuje zázračné 40-sekundové tréningy

Spoločnosť Xiaomi tiež nezabudla na možnosť pripojenia k smartfónu. Prepojenie funguje na základe technológie Bluetooth. Bicykel ponúka tri režimy pohonu, ktorý vám bude pri jazde pomáhať.

Pokiaľ vás bicykel Xiaomi QiCycle zaujal, kúpiť sa dá cez crowdfundingovú stránku YouPin, kde v prepočte stojí iba 385 €. Za takúto bezkonkurenčnú cenu si ju ale zo Slovenska nekúpite, keďže je dostupný výhradne pre čínsky trh. Je však možné, že sa bicykel časom objaví na niektorej z populárnych čínskych stránok, ktoré na Slovensko nemajú problém poslať akýkoľvek tovar vrátane bicyklu.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.