Reklama

Xiaomi má kameru s dvoma kamerami s podporou HyperOS

Zdroj | Xiaomi
Števo Porubský
Zdroj | Xiaomi
Zdroj | Xiaomi

Čínske Xiaomi na domácej pôde začalo predávať unikátnu bezpečnostnú kameru CW500, do ktorej osadilo rovno dve kamery. Jedna má 360° otočnú základňu, druhá je fixná na jeden bod.

Vďaka tomu je možné vďaka jednej kamere mať pod drobnohľadom podstatne väčší priestor ako ponúkajú bežné kamery, nech aj s poriadne širokým uhlom záberu.

Xiaomi CW500 Dual-Lens Outdoor Camera ako sa novinka od Xiaomi nazýva je na domácom trhu pomerne lacná kamera s cenou len 349 CNY čo je okolo 45 €. Nie je však vylúčené, že sa novinka nedostane aj na európsky trh. Mnohé iné kamery od Xiaomi tu predsa máme.

Obsah pokračuje pod reklamou
Zdroj | Xiaomi

Nová kamera má za oboma šošovkami osadený 4 Mpx CMOS snímač, ktorý je schopný snímať 2,5K videozáznamy v H.265 kodeku. Obe šošovky majú pritom pomerne svetelný objektív s clonovým číslom f/1,6. Zaujímavosťou je, že obe kamery majú pod šošovkou výkonné LED diódy na nasvietenie scény počas noci či šera, no využiť je možné aj IR diódy, ktoré poslúžia na nenápadnejšie nočné snímanie.

Pozrite si

Xiaomi má prvú kameru so solárnym nabíjaním, vydrží mesiace

Aj keď ide o lacnú kameru, zvládať má rozpoznávanie ľudí či zvierat a spúšťať nahrávanie až keď rozpozná človeka. Falošné alarmy tak majú byť nulové. V kamere sú zabudované nielen mikrofóny, ale aj reproduktor, takže cez kameru viete aj komunikovať, napríklad s kuriérom, poštárom, ale aj nezvanými hosťami.

Zdroj | Xiaomi

Samozrejmosťou je odolnosť voči poveternostným vplyvom, no len na úrovni IP66, takže je asi vhodné umiestniť kameru niekde pod strechu, kde na ňu nebude nutne neustále pršať. Horná kamera sa vie otáčať o 180° vodorovne, spodná kamera zvláda 355° vodorovne a 95° zvisle.

So svetom kamera komunikuje pomocou Wi-Fi 6 a podporuje aplikáciu Mijia, ale aj najnovší HyperOS systém cez Connect. Dáta sa môžu ukladať na microSD kartu, alebo do cloudu. O bezpečnosť sa má starať čip Mi Home security.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.