Reklama

Xiaomi má prvú kameru so solárnym nabíjaním, vydrží mesiace

Zdroj | Xiaomi
Števo Porubský
Zdroj | Xiaomi
Zdroj | Xiaomi

Xiaomi Solar Outdoor Camera BW400 Pro, alebo skrátene Xiaomi BW400 Pro je prvotinou značky, ktorá integruje všetko v jednom. Namiesto kamery a samostatného solárneho panelu dostanete krabičku so všetkým.

Zároveň v tejto „krabičke“ nájdete úplne všetko, čo by ste mohli od bezpečnostnej smart kamery očakávať. A to vrátane obrovskej 10 000 mAh batérie, ktorá kameru udrží pri živote dlhé mesiace.

Zdroj | Xiaomi
Obsah pokračuje pod reklamou

Vďaka solárnemu penelu, resp. fotovoltaickému panelu zvládne kamera fungovať aj roky bez potreby akejkoľvek starostlivosti o napájanie. Xiaomi zatiaľ takú kameru nikdy nemalo a na napájanie boli potrebnú buď výmenné batérie, alebo pripojené extra solárne panely.

Optika má zorný uhol FOV 132° (resp. 113,3° horizontálne a 58,7° vertikálne) a svetelnosť na úrovni f/1,6, pod ňou je uložený maličký 1/2,7″ snímač s rozlíšením 4 Mpx a 2,5K videom, teda zhruba 2 560 x 1 440 px. Detailnejšie informácie o čipe ale Xiaomi nezverejnilo. Kamera by ale mala zvládať HDR.

Zdroj | Xiaomi

Rovnako jej nemá robiť problém nočné snímanie. Má 4 výkonné LED diódy, ale aj dvojicu infračervených diód pri optike. Okrem infračerveného nočného videnia tak zvláda aj plnohodnotné farebné nočné snímanie.

Nebol by to produkt pre rok 2024, ak by nemal v sebe AI. Ani táto kamera nie je výnimkou a na rozpoznávanie predmetov, zvierat a ľudí využíva AI. Alebo skôr prvky AI. K internetu sa kamera nepripája priamo, ale cez Xiaomi BaseStation. Šetrí to vraj energiu a zvyšuje bezpečnosť. V BaseStation je bezpečnostný MJA1 čip.

Zdroj | Xiaomi

Samozrejmosťou je kompletná správa cez mobilnú appku, nechýba vytváranie detekčných zón či kompletný log. Okrem sledovania je možné s druhou stranou aj komunikovať. Ak teda čakáte balík, no nie ste doma, môžete cez kameru komunikovať s kuriérom či inou, aj neželanou návštevou.

K dispozícii je aj slot pre SDXC kartu s kapacitou do 256 GB, ale aj ukladanie do cloudu. Nechýba ani podpora hlasových asistentov a zaradenie do smart domácnosti od Amazonu alebo Google.

Zdroj | Xiaomi

Zaujímavé je, že Xiaomi už nevyladilo „krabičku“, aby bola odolná voči akýmkoľvek poveternostným vplyvom, ale má len IP66. IP68 by vyzeralo určite lepšie a aj kamera by mala väčšiu potenciálnu životnosť.

Cena ani dostupnosť nie sú zatiaľ známe.

Zdroj | Xiaomi
Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.