Xiaomi Civi 1S: jeden z najlepších pomerov cena/výkon, ktorý si nekúpite

ZDROJ | XiaomiXiaomi civi 1S

Xiaomi pred pár dňami predstavilo nový smartfón zo svojej rady Civi. Ak ste o nej ešte nepočuli, je to škoda, nakoľko ide o veľmi dobre vybavené smartfóny za priaznivé ceny. K nám sa však tak skoro nedostanú.

Jedným z dôvodov, prečo značka Xiaomi prerazila bolo to, že dokázala ponúknuť smartfóny, ktoré vyzerali k svetu, boli dobre vybavené a zároveň vás nestáli celú výplatu. Dnes sa už doba samozrejme posunula a výrobca ponúka smartfóny nižšej triedy doslova za „pár eur“ a na druhej strane tiež vlajkový model Xiaomi 12 Pro s cenou štartujúcou nad 1 000 €. Avšak s veľkou ponukou prichádza veľká zodpovenosť a občas je ťažké nájsť model, ktorý by mal funkcie, ktoré oceníte a zároveň stojí rozumné peniaze. V Číne taký majú, volá sa Civi 1S.

Xiaomi civi 1S
ZDROJ | Xiaomi

Ide o smartfón určený pre mladých ľudí. Ponúka moderný dizajn, kvalitnú selfie kameru a dostatok výkonu na každý deň. Vnútri nájdeme Snapdragon 778G+ s podporou 5G a tiež najnovší softvér v podobe Androidu 12 a nadstavby MIUI 13.

Pozrite siToto je návod, ako vypnúť otravné reklamy v smartfónoch Xiaomi, Redmi a POCO

Prednú stranu zdobí displej o veľkosti 6,55″ s rozlíšením Full HD. Poteší tiež 120 Hz obnovovacia frekvencia, ktorú mladí ľudia pri prehliadaní sociálnych sietí a webu určite ocenia. Na vrchnej strane si našla miesto predná kamera s rozlíšením 32 Mpx.

Xiaomi civi 1S
ZDROJ | Xiaomi

Vzadu sa nachádza trio kamier. Konkrétne hlavný snímač s rozlíšením 64 Mpx, 8 Mpx širokouhlý fotoaparát a 2 Mpx makro objektív. Ide o vcelku podarenú zostavu, nakoľko v nej máte snímač na každú situáciu. Ide tiež o vcelku ľahký smartfón s váhou 166 gramov a hrúbkou 8 mm.

Pozrite siXiaomi ukázalo luxusné smart hodinky so zafírovým sklíčkom aj športový variant

Batéria má kapacitu 4 500 mAh a so správnym adaptérom sa vie nabíjať rýchlosťou až 55W. Ten sa klasicky v balení nedodáva, avšak viete si ho bez príplatku pridať naspäť.

Xiaomi civi 1S
ZDROJ | Xiaomi

Smartfón začína v Číne s cenovkou 355 dolárov za základnú konfiguráciu, 8GB/128 GB. Prvý model Civi sa nikdy mimo Číny nedostal a pochybujeme, že to bude v prípade Civi 1S inak. Neostáva nám nič iné len čakať a dúfať.

 

ZdrojGSMArena

Komentáre k článku