Xbox Game Pass sa v máji rozšíri o Red Dead Online, FIFA 21 či Outlast 2

ZDROJ | Microsoft

Microsoft predstavil novú nádielku hier pre svoje predplatné Xbox Game Pass. Do knižnice hier tento mesiac pribudnú viaceré „3-áčkové“ tituly vrátane najnovšieho pokračovania obľúbenej série FIFA, akčného Just Cause 4 Reloaded, hororového Outlastu či westernového multiplayeru Red Dead Online.

Ponuka hier v rámci predplatného Xbox Game Pass sa postupne obmieňa a rovnako, ako doň postupne pribúdajú viaceré zaujímavé tituly, z neho aj niektoré odchádzajú. Inak to nie je ani tento mesiac, kedy už 15. mája z knižnice predplatného zmiznú tieto tituly:

  • Alan Wake (Xbox, PC)
  • Battlefleet Gothic: Armada 2 (PC)
  • Dungeon of the Endless (Cloud, Xbox a PC)
  • Final Fantasy IX (Xbox a PC)
  • Hotline Miami (PC)
  • Plebby Quest: The Crusades (PC)

Naopak nové tituly do predplatného začnú pribúdať už dnes, ďalšie už vo štvrtok a na najväčšiu nádielku sa môžeme tešiť už budúci týždeň, 13. mája. Poďme však ale pekne postupne.

Dragon Quest Builders 2 (Xbox a PC) – od 4. mája

Ak už vás nebaví Minecraft, no chuť stavať vás neopustila, už dnes si budete môcť s predplatným Xbox Game Pass zahrať jeho príbuzného zo sveta Dragon Quest. Skúmajte, bojujte, tvorte a zbierajte zdroje v sprievode zaujímavého príbehu, alebo sa pustite do veľkých projektov spolu so štyrmi ďalšími hráčmi v online prostredí.

FIFA 21 (Xbox a PC prostredníctvom EA Play) – od 6. mája

Treba sériu FIFA vôbec predstavovať? Prvý ročník prispôsobený pre next-gen konzoly vám ponúkne najznámejšie svetové ligy, kariérny režim, režim VOLTA a samozrejme aj obľúbený Ultimate Team.

Outlast 2 (Cloud, Xbox a PC) – od 6. mája

Milovníci hororoviek ocenia príchod pokračovania populárneho Outlastu zasadeného v rovnakom univerze, tentokrát však s novými postavami a v novom prostredí. V koži novinára Blakea Langermanna sa spolu s vašou hernou manželkou Lynn vyberiete do Sonorskej púšte v Arizone po stopách vraždy tehotnej ženy známej pod menom „Jane Doe“. Trúfate si vyriešiť túto záhadu?

https://youtu.be/MiMj4C6FFVo

Steep (Cloud a Xbox) – od 6. mája

Ak vám chýba čerstvý prašan a poriadne zjazdovky, nalaďte si herný titul Steep. Tešiť sa v ňom môžete na otvorený svet v prostredí Álp, ktoré môžete zdolať na lyžiach, snowboarde, ale aj v závese padákového klzáku alebo vo wingsuite.

Final Fantasy X/X-2 HD Remaster (Xbox a PC) – od 13. mája

Stovky hodín strávených bojmi vo svete Spira. Final Fantasy X/X-2 HD Remaster prináša späť hernú klasiku v novom šate, ktorá si určite získa srdce fanúšikov originálu, ale aj tých, ktorí ešte sériu Final Fantasy nikdy neokúsili.

Just Cause 4: Reloaded (Cloud, Xbox a PC) – od 13. mája

Ak sa niekde ocitne Rico Rodriguez, tak to nebude bez výbuchov… Do predplatného Xbox Game Pass mieri už štvrté pokračovanie obľúbenej série založenej na akčnom oslobodzovaní národu Solís od celosvetovo najväčšej súkromnej armády zvanej The Black Hand, tentokrát pomocou nových vozidiel, nových zbraní a vychytávok vrátane vylepšeného wingsuitu.

Psychonauts (Cloud, Xbox a PC) – od 13. mája

Obľúbený titul ešte z čias PlayStation 2 je späť a vďaka inovatívnym herným mechanikám a uleteným úrovniam, z ktorých sa vám zatočí hlava, nezostarol okrem grafickej stránky ani o deň. Plošinovka sledujúca príbeh mladého chlapca Razputina vás navyše pripraví na pokračovanie, ktorého sa máme dočkať už tento rok.

Red Dead Online (Cloud a Xbox) – od 13. mája

Štúdio Rockstar stojace najmä za sériou Grand Theft Auto má v posledných rokoch online režimy naozaj v obľube a v prípade najnovšieho titulu Red Dead Redemption 2 dokonca natoľko, že z neho vytvorilo samostatnú hru. V úchvatnom westernovom prostredí tak môžete po boku reálnych hráčov bojovať o odmeny, hľadať poklady alebo si len tak pokojne zájsť na ryby. V ponuke nechýbajú ani kooperatívne misie, na ktoré sa môžete vydať spolu s vašimi priateľmi.

https://youtu.be/x4BoyKLw1Mk

Remnant: From the Ashes (PC) – od 13. mája

Svet uvrhlo do chaos starodávne zlo z inej dimenzie. Ako jeden z posledných pozostalých ľudstva sa musíte osamote alebo spolu s dvoma ďalšími preživšími postaviť tvárou v tvár horde smrtiacich nepriateľov, aby ste si vybojovali späť všetko stratené. Survival prestrelka od tvorcov Darksiders III z pohľadu tretej osoby pôsobí na prvý pohľad ako vypínač mozgu, prekvapí však celkom dobrým príbehom a pomerne originálnym prostredím plným originálnych protivníkov.

Komentáre k článku