XBOOM v Berlíne. LG predstaví rozšírený rad audio produktov

ZDROJ | LG

Veľtrh IFA 2018 v Berlíne sa nezadržateľne blíži a spoločnosti, ktoré tam budú vystavovať postupne odhaľujú svoje nové, prípadne „repasované“ produkty. Je to celkom rozumný ťah, pretože keď sa otvoria brány výstaviska, bude veľký pretlak informácií a získať záujem médií a širokej verejnosti bude oveľa náročnejšie.

LG pri tejto príležitosti predstaví svoju vynovenú modelovú radu XBOOM, kde sa okrem mini zariadení a výrobkov typu All-in-One nachádzajú aj prenosné Bluetooth reproduktory XBOOM Go a inteligentné reproduktory XBOOM AI ThinQ. Pripomeňme, že XBOOM má veľký, až 35-percentný podiel na globálnom trhu v tejto kategórii audia.

ZDROJ | LG

Základom každého modelu XBOOM je technológia od firmy Meridian, ktorú získala LG vďaka partnerstvu s týmito špecialistami na kvalitný zvuk. Táto spoločnosť skonštruovala ako prvá na svete aktívny digitálny reproduktor, či prvý CD prehrávač s audiofilskou kvalitou. Meriadian zohrala tiež dôležitú úlohu pri vývoji a implementácií revolučných audio technológií ako napr. Master Quality Authenticated (MQA).

ZDROJ | LG

Medzi obľúbené výrobky patrí model XBOOM mini (CK99) a All-in-One (OK99). Ich výkon (od 1 800 do 5 000 wattov) urobí z každej party perfektnú tanečnú zábavu a s funkciou Pro DJ Wheel sa môže stať dídžejom naozaj každý. Zariadenia ponúkajú veľké možnosti mixovania, scratchingu a zábavných svetelných efektov. Pre spevákov je určená karaoke funkcia, ktorá potlačí hlasovú stopu pomocou  prepínačov Voice Canceller a Key Changer.

Rozšírením našej značky XBOOM o bezdrôtové a múdre reproduktory otvára spoločnosť LG nové možnosti, s ktorými bude značka XBOOM stáť na čele celého nášho odboru domáceho audia.

Seo Young-jae, vedúci divízie audia a videa v LG

ZDROJ | LG

XBOOM Go ťaží z bohatých skúseností LG a Meridianu. Napriek kompaktným rozmerom dokážu tieto reproduktory interpretovať jasné výšky a mohutné basy, ale aj silný a presný zvuk. XBOOM Go je prvý bezdrôtový reproduktor, ktorý podporuje technológiu apt-X HD od spoločnosti Qualcomm. Dokáže  zabezpečiť bezstratové streamovanie audia s rozlíšením až 24 bit / 576 kbps. Reproduktory XBOOM Go sú tiež vybavené farebnými svetelnými efektami a rukoväťami Grab-N-Go a X-grip. Nechýba im odolnosť voči vode a preto sú tieto reproduktory Go vhodné aj pre aktivity mimo domu. Tieto reproduktory sa ponúkajú v troch modeloch – PK3, PK5 a PK7.

ZDROJ | LG

XBOOM AI ThinQ (WK7 a WK9) sú vybavené funkciou Google Assistant, no na kvalite ich audio prednesu to nijako neuberá. Aj tu zabodovalo partnerstvo LG a Meridianu a umožnilo rozvinúť ich odborné znalosti a zaistiť tak Hi-Fi zvuk na špičkovej úrovni.

Pozrite siPozrite si najlepšie produkty výstavy IFA 2017

Spolupráca s Google umožnila integrovať hlasového asistenta a využiť tak AI ThinQ ako základňu pre ovládanie inteligentných spotrebičov v domácnosti. K modelom WK7 a WK9 pribudne do konca roka aj tretí, WK9. Ten bude vybavený aj 8-palcovým displejom, ktorý posunie používateľský zážitok do novej úrovne komfortu.

ZDROJ | LG

Ceny uvedených modelov, ako aj dátum uvedenia na náš trh sa zrejme dozvieme až na výstave v Berlíne. O všetkých novinkách vás budeme informovať.

 

ZdrojTlačová správa

Komentáre k článku