Reklama

Wing bude doručovať zásielky dronmi už aj v USA

Zdroj | Wing Aviation
Števo Porubský
Zdroj | Wing Aviation
Zdroj | Wing Aviation

Spoločnosť Wing Aviation, ktorá patrí pod krídla giganta Alphabet (Google), oznámila, že už túto jeseň začne doručovať prvé zásielky dronmi už aj na domácej pôde, v USA. Wing spojil sily so spoločnosťami FedEx, Walgreens a Sugar Magnolia.

Spoločnosť Wing už pritom so svojimi dronmi operuje vo Fínsku či Austrálii. Najnovšie si tovary budú môcť dronmi nechať doručiť aj obyvatelia malého mestečka Christiansburg vo Virginii. Skúšobná prevádzka má ukázať schopnosti a prednosti doručovania tovarov dronmi, hlavne v miestach, ktoré sú ťažšie dostupné.

Zdroj | Wing Aviation

Plusom má byť aj doručovanie zdravotníckych pomôcok a liekov, ale aj tovarov, ktoré vyrábajú lokálni výrobcovia, čo by zas malo podporiť ich biznis. Walgreens má zabezpečovať práve zdravotnícke pomôcky, lokálna sieť Sugar Magnolia zas bude doručovať sladkosti a kávu.

Doručovanie dronmi má byť hlavne veľmi rýchle a efektívne. Vo Fínsku Wing doručuje do 10 minút, otázne ale je, či už od objednávky, alebo až od vybavenia objednávky v sklade. Skôr to druhé. Napriek tomu ide o extrémne rýchle doručovanie tovaru.

Automatizácia objednávok totiž dokáže skrátiť čas vybavenia objednávky na pár minút, doručenie do 10 minút tak pridá objednávke maximálne dvojnásobok času. Výsledkom môže byť, že tovar môžete mať doma za menej ako polhodinu od objednania, častokrát ale aj rýchlejšie.

Zdroj | Wing Aviation

V prípade objednávok cez Wing ale zatiaľ nie je možné objednať si čokoľvek. Systém funguje zatiaľ cez špeciálnu aplikáciu, v ktorej si zákazníci vyklikajú o čo majú záujem. Ponuka tovarov je však obmedzená na tie, ktoré sú dostupné v okolí.

Zdroj | Wing Aviation
Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.