Reklama

Windows 10 funguje až na 90 000 hardvérových konfiguráciách

Števo Porubský

Microsoft sa dnes pochválil číslami, ktoré Windows 10 po 100 dňoch od spustenia „predaja“ dosiahol. To najzásadnejšie číslo je určite počet inštalácií – viac ako 110 000 000. Slušné číslo po čosi vyše 3 mesiacoch…

Pozrite si

10+10 najužitočnejších skratiek vo Windows 10

Windows 10 je pritom dostupné v 192 krajinách sveta a funguje na 90 000 rôznych hardvérových konfiguráciách (rozumej počítačoch s rôznym hardvérom).

Používatelia Windows 10 pritom od nainštalovania dali 1 miliardu otázok osobnej asistentke Cortana a pozreli 650 miliárd web stránok cez nový web prehliadač Edge.

Čerešničkou na torte je čísiel je najstarší počítač, ktorý pracuje na Windows 10 – je vraj z roku 2007.

Microsoft chce, aby ľudia Widnows 10 milovali, nie ho iba potrebovali. Tak sa vyjadril samotný CEO Microsoftu Satya Nadella.

Testovanie nových verzií a updatov prebieha postupne. Kým sa aktualizácia dostane ku koncovým používateľom, musia ju schváliť 3 skupiny testovacích používateľov.

Pozrite si

Ako odinštalovať Windows 10 a odstrániť otravnú notifikáciu

Tzv. novembrová aktualizácia (cca 3 GB) so sebou prináša množstvo noviniek a zmien. Zásadnými sú aj Windows 10 Mobile s Continuum a Windows 10 pre Xbox.

Nastavenie ochrany súkromia je možné aj po inštalácií v nastaveniach Windows 10. Môžete odosielanie dát kompletne vypnúť.

Pozrite si

Môže byť reálne špehovanie používateľov Windows 10?

Odpoveď Microsoftu na otázku okolo zasielania a zneužívania osobných dát používateľov Windows 10.

Ak sa neviete rozhodnúť, či prejsť na Windows 10 alebo nie, môžete kliknúť na www.windows10.sk a vyskúšať si špeciálny emulátor, ktorý simuluje prácu na počítači, tablete alebo smartfóne.

Bezplatná aktualizácia na Windows 10 je pre používateľov starších verzií dostupná jeden rok. Okrem toho, stále platí, že po inovácii sa možno do 31 dní vrátiť k pôvodnému OS, hoci percento ľudí, ktorí túto možnosť využívajú, je mizivé.

Na Slovensku je vraj cez 300 000 aktívnych používateľov Windows 10, po tzv. novembrovej aktualizácii spoločnosť očakáva ešte vyššie čísla.

Pozrite si

Windows 10 už sme nainštalovali, trvalo nám to 97 minút

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.