Reklama

Využijete 120 Hz adaptívny displej v iPhone 13 Pro Max?

Richard Pliešovský

Najlepší z najlepších. Aj takto mnohí označujú nový iPhone 13 Pro Max. Jeho fotoaparát je vrcholom, čo sa momentálne dá v smartfóne získať. Obdivuhodná je aj jeho výdrž batérie. Tá sa oproti minuloročnému iPhonu 12 Pro Max zlepšila podľa výrobcu o 2,5 hodiny. Náš test to v plnej miere potvrdzuje.

Dnes sa pozrieme na ProMotion displej s adaptívnou obnovovacou frekvenciou 120 Hz. Zatiaľ čo smartfóny s OS Android majú adaptívne displeje už dlhšiu dobu, Apple túto technológiu priniesol až teraz. Čo ponúka najpokročilejší displej Super Retina XDR ProMotion?

Pozrite si

Nová séria iPhone 13 je tu, prináša nálož vylepšení v rovnakom dizajne

Systém automaticky prispôsobuje obnovovaciu frekvenciu displeja podľa toho čo zobrazuje. Pri hraní hier sa využije jej maximum, ak však čítate staticky text, frekvencia dramaticky poklesne a vďaka tomu sa výrazne ušetrí spotreba. Rozsah je v rozmedzí 10 až 120 Hz. Displej získava inteligenciu, jeho dotykový koprocesor je stále zapnutý a spolupracuje s operačným systémom. Vďaka tomu presne vie nielen to, čo robí používateľ na obrazovke, ale aj aká aplikácia a činnosť prebieha.

Ako je to v praxi? Ono to naozaj funguje! V prvom rade vás displej ohúri jasom. Apple uvádza, že maximálny jas, ktorý z neho viete dostať je až 1 000 nitov. Je naozaj ohromujúci.

ProMotion odvádza prácu, aká sa od neho očakáva. Animácie sú naozaj veľmi plynulé, keď ho držíte v rukách, máte pocit, že ide všetko akosi plynulejšie. Otázkou je, či za to vďačíme len ProMotion displeju, alebo za tým stojí aj výkonnejší procesor.

Pozrite si

Akú výdrž má iPhone 13 Pro Max? Nestačili sme sa diviť!

Ak rolujete na webstránkach získavate pocit, že nelistujete na digitálnych stránkach ale na reálnych, kde sa písmená a fotografie nerozmazávajú, sú stále zreteľné. Pri porovnaní s iPhone 11 je tento rozdiel veľmi výrazný. Samozrejme, nielen pri rýchlom posúvaní, obrovské rozdiely sú medzi oboma displejmi, ten môj akoby osvetľovala petrolejová lampa. V rolovaní predbieha testovaný iPhone aj nový Samsung Galaxy Z Flip3 5G.

Adaptívny displej prináša i ďalšie výhody. Oceníte ich pri prepínaní medzi aplikáciami, návratom na domovskú obrazovku a najmä pri hrách. Pri nich získavate nový zážitok vďaka plynulosti pohybu.

Kupovať však kvôli tomu iPhone 13 Pro? Ja by som do toho určite kvôli tomu nešiel. Podľa mňa je dostatočne rýchly a pohotový aj základný iPhone 13.

Na druhej strane, k Pro modelu patria aj prémiové funkcie a práve táto je jedna z nich, za ktorú si človek pripláca. Aj keď si to jeho majiteľ nebude uvedomovať, počas používania mu bude robiť veľmi príjemnú službu. Okrem toho je tu ďalší bonus, pri menšej frekvencii vám klesá spotreba batérie. ProMotion displej je nenápadný pomocník, ktorého získate len v prémiových iPhonoch.

Za zapožičanie smartfónu ďakujeme operátorovi Slovak Telekom.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.