Vyskúšali sme podať žiadosť o dotáciu na elektromobil…

ZDROJ | Kaspersky Lab

Zhruba v polovici novembra Ministerstvo hospodárstva SR (MH SR) zverejnilo plné znenie výzvy na predkladanie žiadostí o poskytnutie dotácie na nákup automobilov s elektrickým pohonom – plne elektrické alebo plug-in hybridy. Dnes, od 12:00 do 20:00 hod., je možné o dotáciu požiadať. Vyskúšali sme to preto i my.

Pozrite siPoznáme podmienky pre dotáciu 8 000 € na elektromobily, aj tie Tesla

Takúto nálepku bude musieť mať na dotovanom automobile každý úspešný žiadateľ.
Takúto nálepku bude musieť mať na dotovanom automobile každý úspešný žiadateľ. ZDROJ | MHSR

Dnes teda o 12:00 sme preto klikli na web chcemelektromobil.sk, ktorý patrí pod (MH SR), aby sme vyplnili žiadosť o poskytnutie dotácie na nákup elektromobilu. Pre nás je najzaujímavejší VW eUP hlavne kvôli cene a hlavne kvôli tomu, že to má byť náhrada presúvadla zo satelitu do hlavného mesta.

ZDROJ | VW

 

Práve na to je e-up! i podobné elektromobily ideálny. Je malý, no stále má 4 miesta na sedenie a pohodlne sa v ňom odvezú dvaja dospelí a dve deti. Navyše základná výbava je veľmi bohatá, čo nás milo prekvapilo. Aktuálna cenníková cena je 21 170 €, no Volkswagen ponúka tzv. eco-bonus pri objednávke do konca roka vo výške 4 200 €.

Finálna cena VW e-up! je 17 970 €, po zarátaní doplnkovej výbavy sme sa dostali na sumu necelých 20 000 €. Ak od tejto sumy odpočítame sľubovaných 8 000 €, dostávame sa na veľmi zaujímavú sumu 12 000 €, za čo sa bežne predáva benzínová verzia tohto mini autíčka.

ZDROJ | VW

Ako podať žiadosť?

Žiadosť sa podáva výlučne elektronicky cez web chcemelektromobil.sk. Na webe je žiadosť pomerne zahrabaná a neviditeľná. Nutné je kliknúť na podnikatelia alebo fyzické osoby – nepodnikatelia (resp. verejná správa ak podávate žiadosť za mesto či obec). Ak vám samozrejme nabehne web chcemelektromobil.sk.

Následne musíte opäť kliknúť na Fyzické osoby – nepodnikatelia (zelený nápis), čo vyzerá skôr ako nadpis sekcie, nie tlačidlo na stlačenie.

Hneď po tom sa zobrazí takéto okno s výzvou na predkladanie žiadostí. Výrazne viditeľné tlačidlo registrovať sa teraz je prakticky neprehliadnuteľné.

Žiaľ, od zhruba 12:10 sa nám až doteraz žiadosť reálne nenačítala. Na stránke sa objaví obyčajný text Načítavam, ktorý nemá nič spoločné s načítavaním, lebo i o statický text.

MH SR a SIEA si tak robí z ľudí dobrý deň. Formuláre sa nevedia načítavať, lebo web obsahuje mnoho chýb a zlý odkaz na link, kde má byť formulár dostupný, viď. screenshot z webu nižšie.

Len čo sa teda podarí podať žiadosť, článok doplníme o nové zistenia. Ak by ste sa k žiadosti, ktorá má mimochodom vyzerať takto dostali, dajte nám vedieť v diskusii alebo e-mailom.

AKTUALIZOVANÉ 12.12.2019: Ministerstvo hospodárstva a SIEA sa ani dnes nezmohli na nič lepšie, ako nespustiť možnosť registrácie. Dočkali sme sa len oznamu, že opätovné spustenie registrácie bude 16.12.2019. „Vážny technický problém“ bude MH SR riešiť týždeň! Určite za to môžu hackeri… :)

Komentáre k článku