Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Vyberie si naozaj každý z nových Fitbit Sense, Versa 3 a Inspire 2?

Vyberie si naozaj každý z nových Fitbit Sense, Versa 3 a Inspire 2?
Zdroj | Fitbit
Richard Pliešovský
Vyberie si naozaj každý z nových Fitbit Sense, Versa 3 a Inspire 2?
Zdroj | Fitbit
Zdroj | Fitbit

Nové Fitbity do každej rodiny? Aj s takýmto sloganom mohol včera Fitbit predstaviť dvojicu nových smarthodienk a fitness náramok. Naozaj si z nich vyberie každý?

Zdroj | Fitbit

Zrejme áno, pretože každý model je určený pre iný okruh používateľov. Pokým malý fitness náramok Fitbit Inspire 2 je určený skôr mládeži, smarthodinky Fitbit Versa 3 uspokoja aj náročných majiteľov. Vlajková loď Fitbit Sense patrí do kategórie zdravotných hodiniek a bude tvrdou konkurenciou pre top modely od Apple aj Samsungu.

Fitbit Versa 3

Zdroj | Fitbit

Ďalšia generácia obľúbených smarthodiniek prichádza s novými funkciami pre sledovanie kondície, zdravia a fitness aktivít. Používatelia majú k dispozícii monitorovanie srdcového tepu, cvičebné režimy, sledovanie aktivity počas celého dňa či monitoring spánku.

Zdroj | Fitbit

Obľúbenú funkciu Minúty aktivity v zóne, ktorá sa objavila v predchádzajúcej verzii, nájdete aj na novom modeli. Nechýba podpora hlasového ovládania (Google Assistant).

Zdroj | Fitbit

Vzhľadovo je novinka podobná Fitbit Versa 2. Pribudol reproduktor, ktorý sa dá využiť na telefonovanie, či na komunikáciu s hlasovým asistentom. Pribudla tiež vstavané GPS.

Zdroj | Fitbit

Batéria má (bez aktívneho GPS) vydržať 6 dní, čo je naozaj skvelé číslo. Smarthodinky majú nový magnetický nabíjací puk, ktorý nabíja podstatne rýchlejšie. Celodennú spotrebu energie vám zabezpečí 12-minútové nabitie.

Zdroj | Fitbit

Aj vďaka týmto novinkám budú Fitbit Versa 3 o niečo drahšie ako predchádzajúci model. V USA ide o 50-dolárové zvýšenie ceny oproti predchádzajúcej generácii.

Pozrite si

Fitbit predstavuje hodinky Versa 2 a predplatné Fitbit Premium

Fitbit Sense

Zdroj | Fitbit

Fitbit Sense prinášajú inovativne senzorové a softwarové technológie, vrátane celosvetovo prvého (aspoň podľa výrobcu) senzoru elektrodermálnej aktivity (EDA) na hodinkách. Ten napomáha k zvládnutiu stresu, spoločne s pokročilou technológiou sledovania srdcového tepu. Ak sa zistí stres, aplikácia Fitbit môže ponúknuť tipy, ako ho rýchlo eliminovať. Skenovanie EDA sa vykonáva zakrytím hodiniek dlaňou.

Zdroj | Fitbit

Pribudol senzor na meranie EKG a senzor na meranie teploty povrchu tela na zápästí. Používatelia služby Fitbit Premium získajú vylepšené metriky vyváženia námahy, citlivosti a spánkových režimov.

Zdroj | Fitbit

K dispozícii je vstavaný systém GPS, reproduktor pre telefónne hovory a komunikáciu s hlasovým asistentom (Google Assistant, Amazon Alexa). Veľký AMOLED displej má minimálne rámiky a podporuje funkciu always-on-display. Nechýba NFC, využíva sa pre Fitbit Pay. Výrobca sľubuje výdrž na jedno nabitie 6 a viac dní.

Zdroj | Fitbit

Fitbit Sense sú aktuálnou vlajkovou loďou spoločnosti. Hodinky ponúkajú niekoľko pôsobivých zdravotných funkcií, ktoré pokojne môžu konkurovať Apple Watch a Samsung Galaxy Watch3.

Zdroj | Fitbit

Fitbit Sense je v podstate nástupcom modelu Ionic, ktorý bol predstavený koncom roka 2017. Ako to už býva pri nových modeloch s EKG, ani v tomto prípade nebude k dispozícii hneď, ale až po povolení od FDA.

Tieto šikovné smarthodinky sa budú predávať v USA za 329 $.

Fitbit Inspire 2

Zdroj | Fitbit

Poslednou novinkou je Fitbit Inspire 2. Nová verzia najdostupnejšieho náramku v ponuke poskytne predĺženú výdrž na batériu presahujúcu 10 dní. Nová generácia má nezmenený tvar, výrobca akurát zmenšil hardvérové tlačidlo na boku zariadenia, zrejme kvôli hydroizolácii. Inspire 2 má krytie do hĺbky 50 metrov.

Zdroj | Fitbit

Na spodnej strane je konektor na nabíjanie a snímač srdcovej frekvencie. Remienky sú vymeniteľné, pribudla možnosť vložiť náramok do klipu, ktorý sa nasunie na bok. Predtým to bolo možné len vo verzii Inspire HR.

Zdroj | Fitbit

Výdrž na jedno nabitie sa zdvojnásobila na 10 dní. Náramok podporuje funkciu Minúty aktívnej zóny, monitoruje srdcový rytmus, úroveň kardiovaskulárneho stavu a tiež kvalitu a fázy spánku.

Zdroj | Fitbit

Fitbit Inspire 2 automaticky rozpozná viac ako 20 cvičení so systémom SmartTrack, dokáže sledovať menštruačné cykly, pripomína dychové cvičenia. Po spárovaní so smartfónom môžete získať údaje rýchlosti a vzdialenosti počas športovanie v reálnom čase. Cena náramku je v USA stanovená na 99,95 $.

Pozrite si

Fitbit Inspire a Inspire HR sú už dostupné pre každého

Všetky novinky budú obsahovať českú lokalizáciu a na pultoch predajní či v e-shopoch by sa mali objaviť už 25. septembra.

Zdroj | Fitbit
Zdroj