Reklama
Advertisement
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

VW ukázal nový T-Roc. Vyberiete si klasiku, športový R alebo Cabriolet?

VW ukázal nový T-Roc. Vyberiete si klasiku, športový R alebo Cabriolet?
Zdroj | Volkswagen
Michal Sobek
VW ukázal nový T-Roc. Vyberiete si klasiku, športový R alebo Cabriolet?
Zdroj | Volkswagen
Zdroj | Volkswagen

Automobilka Volkswagen modernizovala modelový rad T-Roc. Vylepšená bola ostrejšia verzia R a taktiež aj verzia Cabriolet. Opäť je nadupaný technológiami.

Pozrite si

Elektromobil EQS od Mercedes-EQ prepája luxus so špičkovými technológiami

Modernizácia prebehla vo vnútri aj vonku

Vo Wolfsburgu prebehla svetová premiéra modernizovaného modelu T-Roc, ktorý so sebou okrem upraveného dizajnu a inovovaných asistenčných systémov prináša aj ďalšie dve vylepšené verzie – športovejšiu R a Cabriolet.

Od roku 2017, kedy prišiel na trh model T-Roc, sa ho predalo už milión kusov, čo berie automobilka Volkswagen ako významný míľnik. T-Roc R poznáme už od roku 2019 a verziu Cabriolet sme spoznali o rok neskôr.

Zmenou prešiel interiér vozidla. Nový centrálny displej má uhlopriečku 8 palcov alebo v prípade príplatku 9,2-palca. Ak by ste chceli mať až 10,25-palcový digitálny panel, namiesto klasických budíkov, nie je to problém, stačí si priplatiť za Digital Cockpit Pro.

Zdroj | Volkswagen

Iné je aj ovládanie klimatizácie, to je po novom dotykové a nájde sa tu aj priehradka pre smartfóny s cievkou pre bezdrôtové nabíjanie. Vnútro T-Rocu je teraz originálne a nekopíruje iné modely značky.

Volkwagen sa rozhodlo, že model T-Roc už v základe vybaví LED svetlami a tónovanými zadnými svetlami. Za príplatok tu bude možné si dať aj adaptívne svetlomety IQ.Light LED-Matrix s osvetlenou lištou na maske.

Bude na vás dávať pozor

Modernizovaný T-Roc má sériovo asistenčné systémy Front Assist a Lane Assist. Ak by ste chceli niečo viac, tak automobilka má v ponuke aj IQ.DRIVE Travel Assist a adaptívny tempomat ACC.

Táto dvojica je schopná ovládať riadenie, brzdy, plynový pedál, a to všetko až do rýchlosti 210 Km/h. Využívajú pritom prednú kameru, GPS a mapové dáta z navigácie.

Zdroj | Volkswagen

Prostredníctvom Wireless App Connect sa dajú do infotainmentu integrovať funkcie Apple CarPlay a  Android Auto. Bezdrôtové nabíjanie smartfónu sme už spomínali.

Verzia T-Roc R sa vyznačuje štvoricou titánových výfukov od Akrapoviča a dvojlitrovým benzínovým motorom s výkonom 221 kW, čo je 300 koní. Motor je spriahnutí so 7-stupňovou DSG prevodovkou.

Zdroj | Volkswagen

V interiéri vám zase udrie do očí do modra ladená lišta na palubnej doske, odlišne prešívane sedadlá a športovejší volant, za ktorým sa nachádzajú páčky na manuálne riadenie DSG prevodovky po vzore Golfu R.

T-Roc Cabriolet má elektricky ovládanú trojvrstvovú textilnú strechu, ktorá sa dá otvoriť alebo zatvoriť už za 9 sekúnd. Okrem toho ponúka audiosystém s výkonom 400 W.

Klasická paleta motorov

K dispozícii bude trojvalec 1.0 TSI, štvorvalce 1.5 TSI a 2.0 TSI a naftový štvorvalec 2.0 TDI. Voliteľný je pohon všetkých kolies nazývaný 4MOTION. Nebude dostupná žiadna hybridná ani čisto elektrická verzia.

Modernizované modely T-Roc a T-Roc Cabriolet sa budú dať objednať už v priebehu decembra, ale T-Roc R až od začiatku roka 2022.

Pozrite si

BMW iX 50? Vyskúšali sme elektrický Bavorák za 136 000 €!

Zdroj