Reklama

VW predstavil e-Bulli, retro mikrobus T1 na elektrinu s úbohým dojazdom

Zdroj | VW
Juraj Recký
Zdroj | VW
Zdroj | VW

E-Bulli je slávny Samba Bus, ktorý kombinuje klasiku zo šesťdesiatych rokov s moderným elektromotorom. 

Automobilka Volkswagen plánovala predstaviť koncept e-Bulli na Techno Classica 2020. Udalosť však bola pre aktuálnu pandémiu koronavírusu zrušená, preto sa predstavenie odohralo on-line. Či bude mať koronavírus dopad aj na výrobu elektrickej klasiky zatiaľ nevedno. 

Zdroj | VW

E-Bulli je výsledkom spolupráce Volkswagen a eClassics. Spoločnosti vzali tradičný mikrobus T1, kompletne ho zrekonštruovali a postavili na elektrickú platformu. Samba Bus má silnú históriu v Kalifornii, vyrábaný bol v Hanoveri. V novinke e-Bulli nahradil pôvodný 4-valec s výkonom 32 kW elektromotor s výkonom 61 kW. V porovnaní s pôvodným modelom je krútiaci moment 2-násobný, má 212 Nm, a maximálna rýchlosť elektrickej verzie je 130 km/h. Pôvodná T1 mala maximálku 105 km/h.

Z pôvodného modelu novinka prebrala pohon zadných kolies, z noviniek ako ID.3 a ID.BUZZ zasa uloženie batérie v strede vozidla. To má zmysel pre zníženie ťažiska a lepšie jazdné vlastnosti. Nabíjanie je možné ako jednosmerným, tak striedavým prúdom. Pri výkone 50 kW bude vozidlo na 80% nabité za 40 minút. 45 kWh batéria má dojaz približne 200 kilometrov, čo nie je práve oslnivé číslo vzhľadom na typ vozidla. 

Zdroj | VW

E-Bulli je vybavené LED svetlometmi, tachometer pôsobí pôvodné, no obsahuje dvojicu displejov, veľký displej je v strope nad stredovým panelom, nechýba LED indikácia stavu batérie na zadnej strane vozidla. Cena by mala byť 64 900,00 €. 

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.