Reklama

Všetko o HBO Max - od aktivácie až po deaktiváciu streamu za 4,66 € mesačne!

Števo Porubský

HBO je na Slovensku roky známe nielen vďaka (dnes už) trom televíznym kanálom, ale aj vďaka svojej streamovacej službe HBO Go. Tú dnes po rokoch nahradil jej podstatne prepracovanejší súrodenec, HBO Max, ktorý je na domácom, americkom trhu už od roku 2020. Hlavne, bude ešte lacnejší! Ako si ho aktivovať a čo všetko od neho čakať?

Hľadáte nový televízor? Skúste Heureku:

Kým HBO Go sme tu už mali dlho, jeho knižnica bola pomerne chabá. Potom prišiel na trh Netflix, neskôr sme sa dočkali Amazon Prime Video až nakoniec dorazil aj Apple TV+. Kým sa dočkáme ešte ďalšej svetovej novinky Disney+, máme tu veľmi očakávané HBO Max, ktoré bude lákať nielen na obsah, ale aj cenu. Tá je totiž až násobne nižšia ako v prípade Netflixu, ktorý tak získava obrovského konkurenta. Pozrime sa naň celkom detailne.

Pozrite si

Amazon Prime Video vs HBO Go vs Netflix – ktorá služba je najlepšia?

Koľko stojí HBO Max?

Prekvapivo málo. Ale musíte si pohnúť. HBO totiž s príchodom služby spustilo na Slovensku akciu v podobe 33 % zľavy z poplatku. Ten je 6,99 €, čo je vcelku slušná suma, no ak si službu aktivujete do konca marca tohto roka, budete môcť do konca života mať HBO Max len za 4,66 € mesačne! To je pomaly polovica z lístka do kina!

Podmienkou je, aby ste nikdy neprerušili mesačné platby, inak tento benefit stratíte. Ak vám teda expiruje karta, nezabudnite si ju zmeniť aj v HBO Max, nech o bonus neprídete. Zároveň myslite na to, že ak využijete akciu napríklad u svojho operátora, ktorý vám dá HBO Max na nejaké obdobie, strácate nárok na zľavnené predplatné. Počas využívania predplatného zadarmo od operátora totiž porušíte jedinú podmienku – prerušiť mesačné platby.

https://www.youtube.com/watch?v=hQn6ZS0Hs84

Samozrejme, službu si predplácate na mesačnej báze, takže ju viete aj kedykoľvek zrušiť. Ani HBO Max nemá žiadnu viazanosť. Predplatné je nutné ale zrušiť pred koncom aktuálneho cyklu, inak bude účtovaný ďalší poplatok. „Nespotrebovaný“ poplatok za službu, ak napríklad zrušíte predplatné počas mesiaca, WarnerMedia vracať nebude. Nerobí to žiadny konkurent. Ukončenie predplatného tak vždy nadobúda účinnosť s ukončením aktuálneho cyklu.

Zároveň nie je možné využiť 14-dňovú lehotu na vrátenie peňazí pri nákupe cez internet. A to z toho dôvodu, že WarnerMedia (HBO) vám prakticky okamžite poskytne obsah, za ktorý platíte, teda službu nie je možné mať zakúpenú bez okamžitého využívania.

Ak si myslíte, že HBO Max budete sledovať dlhodobo, po registrácii je možné zvoliť aj ročnú platbu, čím ušetríte ešte o pár drobných navyše.  Ročné predplatné stojí 54,99 €, čo je 4,58 € mesačne. Toto predplatné ale nemá určené, že bude platiť doživotne. Voľbu ročného predplatného nájdete až po registrácii v nastaveniach a v úpravách predplatného.

Mimochodom, Netflix zaspal na vavrínoch, pretože jeho top balíček s 4K Ultra HD filmami a seriálmi stojí až neuveriteľných 11,99 € mesačne. Najdostupnejší balíček stojí 7,99 € mesačne, no to počítajte s dnes už trápnym rozlíšením 480p. Full HD obsah stojí 9,99 € mesačne. Už to je viac ako dvojnásobok akciového predplatného pre nové HBO Max. A to HBO Max má chuť byť podstatne lepšou službou pre našinca. Priame porovnanie to aj ukáže, no to vám ukážeme až o niekoľko dní.

Zvláštna je však táto veta z Podmienok používania: „Ak platnosť vášho spôsobu platby vyprší a vy svoj spôsob latby neaktualizujete alebo riadne nezrušíte svoje predplatné pred jeho automatickým obnovením, oprávňujete nás a/alebo našu platobnú službu pokračovať vo fakturácii a zostávate zodpovední za všetky dlžné sumy.“

Na inom mieste ale nájdete: „V prípade, že váš spôsob platby nie je schopný pokryť poplatok za predplatné, váš poskytovateľ predplatného môže pozastaviť váš prístup k platforme, kým neaktualizujete svoj spôsob platby a nezaplatíte poplatok za predplatné.“

V čom je HBO Max iný?

Okrem iného dizajnu rozhrania je iné aj to, že filmy od Warner Bros sa v službe objavia najneskôr 45 dní po ich uvedení v kinách. To zatiaľ nedovoľuje u nás žiadna streamovacia služby. Odlišné je iba slovenské VOYO, ktoré na platforme púšťa vlastný obsah ešte skôr ako je v televíznom vysielaní.

Filmy a seriály je možné sledovať na troch zariadeniach súčasne, počet registrovaných zariadení k jednému účtu je však neobmedzený. Obmedzenie je iba v počte profilov. Tých môže byť maximálne 5.

Na rozdiel od HBO Go je možné v HBO Max vybrané filmy a seriály aj sťahovať. Neplatí to ale pre všetok obsah.

Po novom sa pri tituloch zobrazujú aj informácie o maximálnej kvalite/rozlíšení i technológiách obrazu a zvuku Dolby Vision či Dolby Atmos, či klasickejšie 5.1ch. Drvivá väčšina obsahu je vo Full HD rozlíšení a s 5.1ch zvukom, no nové tituly sú s 4K UHD a Dolby Vision či Dolby Atmos zvukom.

Veľkou zmenou je i to, že HBO prestáva informovať o hodnotení z IMDB.com, čo je veľká škoda. HBO Max totiž nemá žiadny systém hodnotenia obsahu. Pokiaľ teda neviete, či je film alebo seriál dobrý, musíte klikať navyše a názov si dohľadávať manuálne na IMDB či iných platformách s hodnoteniami.

HBO Go s jasným a prehľadným hodnotením z IMDB.com.

Ako aktivovať HBO Max?

VOD (Video On Demand) služba HBO Max je na Slovensku dostupná od dnes, 8. marca 2022. Rovnako ako pri iných podobných službách, ani tu sa nevyhnete registrácii, vrátane registrácie kreditnej či platobnej karty.

Otvorením HBOMax.com sa dostanete už priamo na lokalizovanú verziu on-line služby.

Opäť je najjednoduchšie sa registrovať cez počítač či smartfón. Po otvorení webu nájdete v pravom hornom rohu dve „tlačidlá“ – Predplatiť a Prihlásiť sa. Pokiaľ ste doteraz nevyužívali HBO Go, kliknite na Predplatiť. Ak ste používali HBO Go a máte vytvorený účet, na prihlásenie môžete využiť ten istý účet ako na HBO Go.

Kompletne nová registrácia je celkom jednoduchá. HBO od vás chce iba základ – meno, e-mail a heslo. Zaškrtávacie okienko zaškrtnúť nemusíte.

Mimochodom, podmienkou na vytvorenie účtu je vek viac ako 18 rokov. Samozrejme, nikto to kontrolovať nebude, občiansky preukaz od vás WarnerMedia (HBO) pýtať nebude.

V druhom kroku je nutné zadať spôsob platby. Je to buď kreditná alebo debetná karta, alebo účet PayPal. V prípade ak využívate virtuálne jednorazové karty, myslite na to, že každá je iba na jednu platbu a tak po prvom mesiaci už budete musieť zadávať kartu opätovne.

Osobne mi príde ale zvláštne, že WarnerMedia, teda HBO Max, neponúka v roku 2022 platbu pomocou Google Pay či Apple Pay systémov. Škoda. Človek tak musí hľadať svoju kartu a vyťukávať všetky tie čísla, hoci cez vyššie spomínané systémy by to mal za pár sekúnd.

V Podmienkach používania som objavil aj túto formulku: „Skúšobné predplatné je nutné zrušiť, inak si WarnerMedia bude účtovať ďalší mesačný poplatok.“ Skúšobné obdobie zatiaľ HBO Max neponúka.

Profily

Prakticky okamžite po registrácii, resp. prihlásení sa s pôvodným HBO Go účtom si musíte vytvoriť profily. Pokojne môžete mať i jeden, no HBO Max dovoľuje mať 5 rôznych profilov, vrátane tých pre deti. To pôvodné HBO Go nedovoľovalo, takže profily si nastavujete aj vtedy, ak využívate na prihlásenie pôvodné údaje z HBO Go.

Deťom musíte vytvoriť aj PIN kód, no nie je nutné im ho aj zapnúť.

Zároveň detským profilom určujete, do akej vekovej skupiny im môže HBO zobrazovať obsah. Od 16 rokov je už obsah citlivejší, do 13 rokov sú to všetky detské filmy a seriály. Ak chcete deťom ukazovať iba tie najdetskejšie rozprávky, zvoľte vek do 7 rokov.

Kde je možné sledovať HBO Max?

Už kolega pred časom písal: „HBO Max je možné sledovať na smart televízoroch Samsung, LG a všetkých televízoroch s operačným systémom Android TV, streamovacích zariadeniach Apple TV 4K a Google Chromecast, herných konzolách PlayStation 4 a 5, Xbox One a Xbox Series X/S, zariadeniach s operačnými systémami Android a iOS, ako aj prostredníctvom webovej stránky hbomax.com.“

Ja len dodám, že HBO Max niektoré smart TV nepodporujú, napríklad staršie LG s webOS, no určite sa nájdu aj iní výrobcovia. Je tak možno čas na výmenu televízora, alebo aspoň na dokúpenie smart krabičky s Androidom alebo tvOS.

Nastavenia

V nastaveniach, po kliknutí na svoje meno v pravom hornom rozu nájdete aj možnosť úpravy účtu, predplatného, ale ja zariadení, na ktorých je HBO Max aktívne, no zároveň objavíte aj rodičovskú ochranu či notifikácie. Rodičovská kontrola ale spočíva iba v tom, že deťom obmedzíte sledovanie titulov od určitého veku a PIN kód. V zásade to stačí, no osobne by som napríklad uvítal ešte vybrať zo zoznamu titulov čo môžu a čo nemôžu sledovať. Niektoré detské programy by som napríklad deťom nerád dovolil sledovať.

Ako používať HBO Max?

Po všetkých možných nastaveniach je už čas začať sledovať obsah. Ten si môžete vybrať priamo z úvodnej obrazovky, kde HBO Max ponúka horúce novinky, ale aj personalizovaný obsah na základe starších sledovaní.

Top titul sa mení po každom prihlásení. Hneď pod ním je sekcia s rozpozeraným obsahom. Ten ale nájdete kedykoľvek po kliknutí na svoje meno v pravom hornom rohu.

Na opačnej strane, v ľavom hornom rohu je základné menu a vyhľadávanie.

V menu nájdete členenie na seriály, filmy, ale aj originál obsah od HBO. Zároveň hlbšie v menu nájdete aktuálne trendy či práve pridaný obsah.

Sekundárne menu už delí obsah na žánre – akčné, animované, komédie, dokumenty, drámy, európske, fantasy, horory, detské či lokálnu produkciu a reality show.

Nakoniec si našli miesto tlačidlá na priamy obsah HBO, Max Originals, Warner Bros., DC a Cartoon Network.

Rozhranie je teda veľmi prehľadné a v zásade mu nič nechýba. Kto je ale zvyknutý na rozhranie HBO Go, bude si musieť zvykať na nové, resp. chýbajúce položky.

V prípade sledovania akéhokoľvek obsahu si v pravom dolnom rohu môžete prenúť jazyk i titulky. Prakticky všetky tituly by mali byť minimálne v češtine, mnohé sú dabované aj do slovenčiny. Zároveň je možné si zapnúť slovenské či české titulky a, samozrejme, aj anglické, resp. z pôvodného znenia.

Ako si zrušiť predplatné HBO Max?

Ak už ďalej nechcete využívať služby HBO Max, zrušenie predplatného je vcelku jednoduché. Stačí ísť do hlavného profilu, ktorý službu registroval, kliknúť na svoje meno v pravom hornom rohu rozhrania a kliknúť na Predplatné (Subscription).

Na screenshotoch vidíte žiaľ HBO Max v anglickej verzii, keďže po prepnutí do slovenskej verzie mi služba mení jazyk na fínštinu. Zatiaľ neviem prečo a či tým trpia všetky účty v SR.

Po kliknutí na Predplatné následne kliknite na Upraviť predplatné (Manage Subscription), čím sa dostanete na samostatnú stránku. Tu nájdite Zrušiť predplatné (Cancel Subscription) v pravom stĺpci.

Nakoniec sa HBO Max ešte opýta dôvod zrušenia. Zakliknúť môžete čokoľvek, dôvod mať nemusíte. Nakoniec nájdite tlačidlo Áno, zrušiť predplatné (Yes, Cancel Subscription).

HBO Max je tak priamym pokračovateľom dnes už vydarenej služby HBO Go (tá s príchodom HBO Max zaniká). Škoda absencie prvkov, ktoré boli pre HBO Go unikátne a pridávali službe na atraktívnosti, no asi si musíme zvyknúť na iný štandard. Plusom sú však napríklad profily, ktoré na HBO Go chýbali ako soľ, ale aj možnosť sťahovania obsahu či aj to, že nové tituly Warner Bros sa v službe objavia mesiac a pol po premiére. Najväčším benefitom je však cena, ktorá v súčasnej akcii nemá obdobu a tiež lokalizácia do nášho rodného, resp. veľmi príbuzného jazyka.

Zdroj | WarnerMedia

 

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.