Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

VR budúcnosti - Microsoft a thyssenkrupp plánujú menšiu revolúciu

VR budúcnosti - Microsoft a thyssenkrupp plánujú menšiu revolúciu
Zdroj | Microsoft
Michal Spiegel
VR budúcnosti - Microsoft a thyssenkrupp plánujú menšiu revolúciu
Zdroj | Microsoft
Zdroj | Microsoft

Microsoft na Hannover Messe Industries show v Nemecku predstavil výsledok spolupráce s tímom od VR HoloLens. Aj takto môže vyzerať budúcnosť virtuálnej reality.

Virtuálna realita je dnes v prvom rade zameraná na zábavu v podobe filmov a hier, no málokomu napadne jej potenciálne využitie v bežnom živote.

Zdroj | Microsoft
Pozrite si

Tatra banka nám ukázala svoju aplikáciu v okuliaroch Microsoft HoloLens

Microsoft HoloLens má však za cieľ priniesť túto technológiu do väčšiny pracovných oblastí. Virtuálna realita tak môže slúžiť aj v oblasti pomoci ľuďom v práci. Táto pomoc môže mať napríklad podobu lepšej vizualizácie dát alebo zníženia ceny operácií.

Na takejto budúcnosti virtuálnej reality spolupracuje s Microsoftom aj firma thyssenkrupp. Tá sa venuje riešeniam pre mobilitu ľudí, aby vedeli prekonať fyzické prekážky, čiže napríklad bezbariérový prístup či úprava schodov pre ľudí s obmedzeným pohybom.

Zdroj | Microsoft
Pozrite si

Aké sú možnosti využitia okuliarov Microsoft HoloLens?

Predajca takýchto systémov tak môže napríklad priamo na mieste pomocou HoloLens zmerať priestor, digitálne si ho upraviť a zdielať s výrobným tímom cez Microsoft Azure. Samotný roces je tak urýchlený až štvornásobne. Ušetrí sa tým čas aj peniaze, keďže samotný proces digitalizácie a merania trvá zvyčajne oveľa dlhšie.

Funguje to samozrejme aj opačne. Pre zákazníka sú pripravená HoloLens okuliare na predstavenie si pomocného zariadenia, napríklad schodový výťah. Obrazová vizualizácia môže zákazníkom výrazne pomôcť pri rozhodovaní sa.

Zdroj | LimpidArmor
Pozrite si

Volvo chce používať virtuálne okuliare HoloLens

Produktivita práce tak stúpne a ceny za prácu klesnú. Jedinou nevýhodou by mohla byť prvotná investícia firmy do HoloLens a potrebné zaškolenie.

Prvé testy má Microsoft za sebou a v USA a v Európe prešli HoloLens aj ochrannými štandardmi v oblasti zdravia očí. Certifikácie sú tak splnené a Microsoft HoloLens môže začať spolupracovať s ďalšími firmami na podobných zaujímavých projektoch. Možnosti sú skutočne neobmedzené, keďže HoloLens sa dajú využiť takmer vo všetkých oblastiach.

Zdroj