Reklama

Elektrické Volvo C40 Recharge je oficiálne tu, toto sú jeho slovenské ceny

Tomáš Kuník

Volvo rozširuje ponuku elektromobilov aj na Slovenskom trhu s modelom C40. Ako názov napovedá, ide o crossover verziu štandardnej XC40, ktorá ale prichádza aj s drobnými, no o to viac zaujímavými zmenami.

Volvo XC40 Recharge debutovalo na našom trhu len nedávno a už sme mali za sebou premiéru ďalšieho elektromobilu s označením C40. Ide o príbuzné verzie, ktoré zdieľajú totožnú technológiu, avšak verzia C40 prichádza s mierne odlišným dizajnom a aj novými vlastnosťami, ktoré môžu potešiť mnohých budúcich majiteľov. Keďže ide o crossover, C40 je prirodzene nižšia, a to o rovných 52 milimetrov.

Táto zmena bola aj o nových možnostiach a zároveň kompromisoch. Nižší strop samozrejme môže priniesť nižší komfort hlavne pre vyšších pasažierov. Vďaka výmene klasického deleného strešného okna s možnosťou otvárania za jedno celé panoramatické okno bez slnečnej clony je priestor v interiéri nad hlavami pasažierov vpredu dokonca ešte väčší. Kvôli skoseniu strechu to už neplatí pre cestujúcich vzadu, ktorí sú už citeľnejšie obmedzovaní.

Na druhú stranu, všetky ostatné parametre vnútorného priestoru zostali nezmenené. K dispozícii je stále rovnaký batožinový priestor (413 litrov) a rovnako tak aj predný kufor s objemom 31 litrov. Nový dizajn crossoveru pôsobí čistejšie a prirodzene športovo, čomu dopomáhaj krytovanie na zadnej strane pre lepšie obtekanie vzduchu. Volvo C40 má aj vďaka týmto zmenám lepší aerodynamický odpor vzduchu, čo sa prejavuje aj na nižšej papierovej spotrebe.

Zatiaľ čo pri verzii XC40 Recharge Twin je papierová spotreba 23,9 kWh / 100 km, model C40 Recharge Twin sľubuje spotrebu 21,2 kWh / 100 km. Vzhľadom na zvolenú motorizáciu sa mení aj deklarovaný dojazd. S motorizáciou sa totiž mení aj kapacita batérie – verzia s pohonom všetkých kolies je vybavená batériou s využiteľnou kapacitou 75 kWh, pričom dojazd by mal atakovať hranicu 450 kilometrov. V prípade verzie s pohonom predných kolies má batéria kapacitu 67 kWh s dojazdom 435 kilometrov.

Rovnako tak zostávajú totožné možnosti nabíjania, teda výkonom do 150 kW pri DC nabíjaní a výkonom do 11 kW pri nabíjaní cez striedavý prúd. Z pohľadu výkonu sú C40 a XC40 totožné, teda najsilnejšie verzie majú 300 kW a krútiaci moment 660 Nm. Napriek tomu má C40 Recharge Twin o 0,2 sekundy lepšie zrýchlenie z 0 na 100 km/h – 4,7 sekundy.

Cena Volvo C40 Recharge začína na sume 53 005 eur vo výbave Plus. Ak sa rozhodnete pre vyššiu výbavu Ultimate, cena narastie o 3 350 eur. Za verziu s pohonom všetkých 4 kolies je potrebné si pripraviť ďalších 8 100 eur. Dobrou správou je, že táto verzia už prichádza aj s možnosťou príplatkových Pixel LED svetlometov, ktoré XC40 Recharge nemá vôbec v ponuke.

Do novej facelift verzie ale majú taktiež pribudnúť. Cena za tieto svetlomety je 1 150 eur s DPH, avšak v prípade, že si ich zvolíte, musíte počítať s dlhšou dodacou dobou z dôvodu problémov s dodávkami komponentov.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.