Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Volkswagen T-Cross sa vám svojim vzhľadom dokonale prispôsobí

Volkswagen T-Cross sa vám svojim vzhľadom dokonale prispôsobí
PR článok
Volkswagen T-Cross sa vám svojim vzhľadom dokonale prispôsobí

Pripravili sme si pre vás štvordielny seriál, v ktorom predstavíme kompaktné SUV Volkswagen T-Cross. Na úvod sa spoločne pozrieme na exteriér a možnosti personalizácie. 

Núka sa prívlastok prerasteného Pola, no to by sme T-Crossu krivdili. Aj keď model kompaktného SUV z obľúbeného modelu vychádza, je po všetkých stránkach vyspelý. Zabudnúť pritom nesmieme ani na to, že jeho možnosti personalizácie sú až zarážajúce.

Najmenšie SUV z dieľne Volkswagen T-Cross je mestský crossover, ktorý okamžite upúta pozornosť, a to tak doma, ako aj v meste. Pritom sa nezľakne ani ľahšieho terénu. Dynamický funkčný dizajn tvorí dlhá kapota motora a široká maska chladiča. Príplatkové reflektory s Full LED technológiou a integrovaným LED denným svietením sú jasne rozpoznateľným znakom tohto modelu. Zadné svetlá sa dizajnovo tiahnu po celej šírke. Prepojené sú červeným reflexným pásom. Vďaka tejto kombinácii pôsobí T-Cross podstatne mohutnejším dojmom. 

Pri bočnom pohľade vás upútajú pre automobilku Volkswagen tak charakteristické ostro rezané línie tiahnúce sa celou dĺžkou T-Crossu. Výrezy blatníkov sa prívlastku veľké rozhodne neboja, nakoľko dokážu, v závislosti od zvolenej výbavy skryť až 18-palcové disky kolies. Lemovanie plastom im dodáva moderný a svieži vzhľad. 

T-Cross je dlhý 4,11 metra, vysoký 1 584 milimetrov a jeho rázvor sa zastavil na 2 551 milimetroch. Konštruktéri tým dosiahli, že interiér je skutočne bohatý na priestor. Vďaka sedeniu 597 a 652 milimetrov nad zemou má posádka príjemný výhľad, ktorému nič nebráni ani nezavadzia.

 

Konštrukcia na báze stavebnice MQB, umožnila posunúť prednú nápravu vpred, vďaka čomu narástla dĺžka a pribudol tak priestor pre nohy pasažierov. Aj napriek tomu sú rozmery skutočne kompaktné a vhodné do urbánneho prostredia. Obratné, ľahké a živé, to sú prívlastky, ktorými sa veľa SUV chváliť nemôže. Pre T-Cross sú to však veľmi presné charakteristiky.

 

T-Cross je síce z dieľne nemeckej automobilky, no nemecká strohosť mu vlastná rozhodne nie je. Dôkazom je bohatá paleta žiarivých farieb, v ktorej si tento model môžete zakúpiť. Energetic Orange, či Bambus Garden Green, rozhodne nie sú dizajnové balíky, ktorým by hrozilo nepovšimnutie. 

Pozrite si

Kompaktné SUV je v ponuke v dvoch verziách výbav, nižšej Life a vyššej Style. Okrem toho si ho môžete ešte prispôsobiť prostredníctvom troch dizajnových balíkov. Dva reflektujú odvážne farebné prevedenia, tretí nesie jasný názov Black.

Dizajnový balík Black je pre tých, ktorí majú radi jednoduché farby a športový štýl. Akcenty interiéru vytvárajú dekóry vo vysokolesklom čiernom a sivom prevedení. Balík Bambus Green správne kombinuje farby. Stredná časť a boky sedadiel sú čalúnené tyrkysovo zelenou, oranžovou alebo sivou. Energetic Orange je pre tých najodvážnejších. Výrazné farby však nepôsobia prehnane. Grafické prvky na palubovej doske absolútne menia dojem a dodávajú trendový šmrnc mladíckosti. 

T-Cross si na svoj obraz môžete pretvoriť aj vďaka dvom stupňom výbavy. Výbava Style poskytuje vysoký komfort a paleta štandardnej výbavy je až prekvapivo štedrá. Nechýbajú LED svetlomety, parkovacie senzory, komfortné športové sedadlá alebo 17-palcové disky kolies z ľahkej zliatiny. Palubná doska pôsobí príjemne kompaktne a ponúka nadčasový dizajn, ktorý šikovne pracuje s oblúkom.

Nižšia výbava Life si vlastne prívlastok nižšia ani nezaslúži. Bohatosť asistenčných systémov je na úrovni vyšších výbav u iných značiek. O príjemné prostredie v interiéri sa stará klimatizácia, prekvapivú variabilitu ponúkne zas sklopné operadlo spolujazdca, ktoré je dostupné bez príplatku. Rovnako vás poteší multifunkčný volant.